Minutové stlačení bodů na těle pomůže od bolesti hlavy, očí i krku

Stará čínská disciplína založená na masáži tlakových bodů na těle nabízí alternativní úlevu od bolestí hlavy. Stlačte správný bod na těle a účinek by se měl brzy dostavit.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tlakové body jsou místa na vašem těle, která jsou citlivá na dotek. Akupunkturistka Kerry Boyle vysvětluje, že stimulací těchto bodů můžete zlepšit své zdraví, zmírnit bolesti různého charakteru nebo pomoci obnovit v těle rovnováhu. Celá tato teorie vychází z reflexologie, disciplíny čínské medicíny, která je založena na předpokladu, že části lidského těla jsou vzájemně propojené. To znamená, že když budete masírovat určité místo, pomůže vám vyléčit jiné.

Masáž tzv. třetího oka

Tlakový bod, který se někdy nazývá třetí oko, najdete přesně mezi obočím. Možná jste si právě uvědomili, že když vás bolela hlava, intuitivně jste si masírovali tuto oblast. Pokud ano, máte dobrý instinkt. Masáž tohoto bodu pomáhá zbavit se bolesti hlavy, uvolňuje oblast kolem očí (to se hodí, pokud oči často namáháte), snižuje celkové napětí a pomůže vám se lépe soustředit.

Stimulovat tento bod není vůbec těžké. Prostě lehce zatlačíte na místo mezi obočím a masírujete pomocí prstu shora dolů. Důležité je, abyste vyvíjeli tlak na patřičné místo přibližně jednu minutu. Tím se aktivuje oblast mozku, která pomůže snížit nervové napětí v celém těle a spustí ozdravné procesy.

Body na kořeni nosu (UB2)

Dotyk tlakových bodů, které jsou umístěné v prohlubních na obou stranách místa, kde se hřbet nosu setkává s hřebenem obočí, pomůže zmírnit bolest hlavy. Funguje hlavně na bolesti hlavy způsobené únavou očí a bolestí dutin. Abyste stlačili tyto body, budete potřebovat obě ruce, konkrétně ukazováčky. Oběma ukazováčky musíte vyvinout tlak na oba body najednou po dobu 10 sekund. Uvolněte a opakujte. Výsledek by se měl brzy dostavit.

Mladá žena na masáži tlakových bodů na obličeji iZdroj fotografie: Freepik

Co na to věda?

Bohužel na téma reflexologie neexistuje dostatek studií. Většina jich je prováděná na malém vzorku lidí a je nutné je rozšířit, aby získaly lepší vypovídající hodnotu. Nicméně velmi zajímavá je studie z roku 2002, která zkoumala, jak může masáž pomoci čtyřem dospělým pacientům s chronickými tenzními bolestmi hlavy. Výsledky vědce překvapily. Počet epizod bolestí hlavy klesl u každého účastníka ze sedmi za týden na pouhé dvě za týden. Dokonce se zkrátila i délka bolesti hlavy o polovinu.

Proto než sáhnete po tabletkách analgetik, vyzkoušejte napřed automasáž. Uleví od bolesti hlavy i od některých bolestí zad.

Pomáhá vám proti bolesti hlavy nějaká alternativní metoda nebo to řešíte analgetiky?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články