Na uzdravení stačí 1 den: Silný elixír proti nachlazení, chřipce i podzimní viróze, který se dědí po generace

Vyzkoušejte nápoj proti nachlazení. Skořice, zázvor a citron s medem jsou přírodní pomocníci, díky kterým se budete cítit lépe a ušetříte peníze za pastilky a sirupy z lékárny.

i Zdroj fotografie: Uživatel Arnaud 25 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

S podzimem přichází období nachlazení a chřipek. A také rýmiček a kašlíčků, které sice nemusí být vážné, ale umí být velmi nepříjemné. Než utratíte tisíce v lékárně za pastilky a sirupy, vyzkoušejte nejprve domácí recept. V některých případech je příroda mocnější a přinese vám úlevu už během jedné noci. Joe Leech, pracující jako zdravotní sestra, doporučuje při nachlazení vsadit na zázvor, skořici a citron.

Nápoj proti nachlazení

Vyzkoušejte tento nápoj proti nachlazení. Vypijete ho večer, přes noc by se vám mělo ulevit a ráno budete jako rybička. Ne mokří, ale zdraví. I když záleží také na tom, jak moc se budete potit. Důležité je, že by po nápoji měla přijít úleva. A co jsou ty zázračné ingredience? Zázvor, skořice a citron. Připadají vám obyčejné? Níže vám se dozvíte, že toho umí pro zdraví udělat mnohem víc.

Ingredience:

  • šťáva z půlky citronu
  • stejné množství medu jako citronové šťávy
  • lžičku mleté skořice
  • 2 lžičky strouhaného zázvoru

Postup:

Všechny ingredience smíchejte dohromady. Můžete si nápoj připravit také v horkém podání, kdy ingredience smícháte v hrnku horké vody. Počkejte, až vychladne na pitelnou teplotu, a pusťte se do toho.

iZdroj fotografie: Pixabay

Proč zrovna skořice, zázvor a citron

Jistě vás zajímá, proč zrovna tato trojice by vám měla pomoci. Podívejte se, jaké účinky mají jednotlivé ingredience kouzelného nápoje. Budete možná překvapeni, že pomáhají i v jiných případech, než jen při nachlazení.

Skořice

Skořice je nabitá antioxidanty, které mají protizánětlivý účinek a mohou vás tak chránit před nemocí. Obsahuje cinnamaldehyd, který sám o sobě působí proti zánětům a proti plísním. Kromě úlevy při nemoci pomáhá také jako prevence proti srdečním nemocem. Dokáže korigovat hladinu cukru v krvi a působí podpůrně na imunitní systém.

Zázvor

Další skvělý antioxidant a bojovník se záněty a infekcemi je zázvor. Dokáže si také poradit s nevolností a má pozitivní vliv na zažívání. Uleví od menstruačních bolestí, snižuje zlý cholesterol (LDL) a podá vám pomocnou ruku také při hubnutí.

Citron

Citron je považován za jeden z dobrých zdrojů vitamínu C, který vaše tělo potřebuje, aby mohlo účinně bojovat s nákazou. Kromě toho podporuje správnou činnost srdce a dokáže vám napravit rozházené zažívání. Vitamín C a kyselina citronová se také významně podílejí na krvetvorbě, to znamená, že citron vám pomůže proti anémii.

Vsaďte také na bylinky

Trápí-li vás právě nachlazení, bolesti v krku nebo dokonce ztráta hlasu, vsaďte na čaj z bylinek. Nejlepší je šalvěj a lipový květ. Přidat si můžete proti kašli tymián. Při přípravě čaje inhalujte páru z bylin a uvidíte, že brzy se vám uleví.

Jaký je váš ověřený recept na rychlé zotavení při nachlazení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články