Uklidní nervy a zbaví stresu: Lidový nápoj dokáže i v dnešní době zázraky

Veškeré recepty proti stresu jsou poslední dobou potřebnější než dříve. Jestli na vás doléhá stres a máte nervy na pochodu, tento nápoj vám je pomůže zklidnit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

I v dnešní době mají lidové recepty co nabídnout. Přírodní medicína je mocná věc. Fungovala kdysi, funguje dnes. Zbavit se stresu a hodit se do pohody můžete s pouhými dvěma přísadami. Těmi jsou červené víno a kořen kozlíku lékařského. Obě přísady dokážou samy o sobě divy, natož když se spojí dohromady. Po stresu nezbude ani památka, zlepší se vám i spánek.

Recept na uklidňující nápoj

Co budete potřebovat?

  • 1 litr červeného vína
  • a 50 gramů kořene kozlíku lékařského.

Postup přípravy nápoje:

  1. Kořen kozlíku rozemelte na prášek.
  2. Hotový prášek přidejte do červeného vína.
  3. Obě přísady smíchejte ve skleněné uzavíratelné láhvi.
  4. Pečlivě promíchejte a nechte 2 týdny odstát na chladném místě.

Aplikace a dávkování:

Jakmile se vám nápoj odleží, užívejte jednu lžíci třikrát denně před jídlem. Tento nápoj pomůže k celkovému psychickému zklidnění. Příznivě působí na nervovou soustavu. Jestliže s ozdravnou kúrou teprve začínáte, dejte si lžičku také před spaním. Uvidíte, že se vám podaří snáze usnout.

Mladá žena spící v posteli v bílém županu a úsměvem na líci iZdroj fotografie: Freepik

Kořen kozlíku toho umí víc

Kozlík lékařský je proslulý především svými uklidňujícími účinky. Dá se volně zakoupit jako čaj, který se pije před usnutím při spánkových problémech. To ale nejsou všechny báječné vlastnosti kozlíku. Jeho kořen napomáhá správnému trávení tím, že zvyšuje produkci žaludečních šťáv. Prospívá močovým cestám, a dokonce by vám mohl pomoci ulevit od migrény. Kozlík lékařský v kombinaci se správnými přísadami lze využít také jako lék k vyčištění cév.

Na co si dát pozor

Kozlík lékařský je považován za bezpečnou bylinku, ale neměl by se užívat ve vysokých dávkách a ne déle než měsíc. Pokud potřebujete pokračovat v jeho užívání nadále, musíte si dát pauzu alespoň dva týdny. Jinak by si tělo na bylinku zvyklo a přestala by na vás správně účinkovat. Pokud užíváte léky, u kterých si nejste jisti, zda se mohou kombinovat právě s kozlíkem, poraďte se se svým lékařem.

Jaké jsou vaše zkušenosti s kozlíkem?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články