Dermatolog v důchodu prozradil tajemství: Váš obličej bude zase čistý a bez pupínků

Odpoutejte se od chemických přípravků a obraťte se na přírodu. Najdete v ní účinnou pleťovou masku, která vám pomůže vyčistit obličej a zbavit se kožních problémů.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mnoho lidí se potýká s akné a dalšími kožními problémy. Na trhu je sice mnoho sér, pleťových masek a krémů, které by měly tyto problémy vyřešit, mnohdy však bohužel nefungují, mohou mít vedlejší účinky, a navíc jsou často velmi drahé. Pomoci však může příroda. Jistý stárnoucí dermatolog prozradil, že za jeho mladých let se problémy s pletí řešily jednoduchou třísložkovou maskou. Potřebné ingredience máte doma, tak proč ji nevyzkoušet.  

Jednoduchá domácí pleťová maska

Výroba této pleťové masky je velmi snadná, časově i finančně nenáročná. Ingredience, které k její výrobě potřebujete, máte nejspíš doma v kuchyni.

Ingredience:

  • 1 lžička medu
  • 1 šálek heřmánkového čaje
  • půl malého šálku jablečného octa

Příprava a způsob použití:

Smíchejte med a ocet, poté přidejte heřmánek. Po promíchání nechte chvíli odležet (postačí jen několik minut). Poté naneste na obličej, nechte 10-15 minut působit a smyjte. Aplikujte nejlépe večer před spaním. Zpočátku můžete masku aplikovat několikrát týdně, až zaznamenáte zlepšení, stačí ji používat jednou týdně, aby se problémy nevrátily.

Proč právě heřmánek, jablečný ocet a med

Tato pleťová maska není jen jednoduchá na přípravu, je i překvapivě účinná. Zmíněný dermatolog nedoporučuje tuto trojkombinaci náhodou. Všechny její složky totiž mají na pokožku velmi pozitivní vliv.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Heřmánek

Tato lehce dostupná a známá bylinka se používá nejčastěji při zažívacích potížích, heřmánkový čaj také nejčastěji dáváte dětem, když je bolí bříško. Má však mnoho dalších přínosů pro lidský organismus a jedním z nich je silný protizánětlivý účinek. A právě z tohoto důvodu vám může heřmánek pomoci i s kožními problémy a léčbou akné.

Jablečný ocet

Co se péče o pleť týče, možná znáte trik, který pomáhá proti pigmentovým skvrnám na obličeji: Namočte kosmetický tampon do jablečného octa a nechte jej chvíli přiložený na skvrně. To je však pouze jedna z mnoha jeho výhod. Jablečný ocet totiž také regeneruje buňky, reguluje pH pokožky, léčí alergické a ekzematické projevy a, stejně jako heřmánek, má silný protizánětlivý účinek. Kromě toho také vyhlazuje pokožku a posiluje její obranyschopnost.

Med

Med také působí protizánětlivě, proto se používá i při kašli a nachlazení. Dokáže však také zjemňovat vrásky a jizvičky v obličeji, bojuje proti projevům stárnutí pleti a pomáhá zmírňovat viditelnost pigmentových skvrn. Navíc udržuje vaši pleť hydratovanou a viditelně ji omlazuje.

Jaké jsou vaše zkušenosti s touto pleťovou maskou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články