Pravidelná očista tlustého střeva: Odstraňuje nadváhu, příznaky cukrovky i artritidy a zvyšuje energii

Gastroenterolog Dr. Saurabh Sethi tvrdí, že pravidelná očista tlustého střeva poskytuje řadu zdravotních výhod, jako je zlepšení trávení a hubnutí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Říká se, že imunita je ve střevech. A je to skutečně pravda. Zdravá střeva se podílejí na imunitním systému až z 80 %. Proto se vyplatí věnovat střevům pravidelnou pozornost a pomáhat jim zbavovat se toxinů. Hlavním cílem je odstranit škodlivé látky, které se v tlustém střevě časem nahromadily. Výsledkem je zlepšení funkce celého střeva.

Výhody očisty tlustého střeva

Pravidelná očista tlustého střeva vám pomůže:

  • Zbavit se nadváhy
  • Zlepšit funkci střev
  • Zlepšit svůj celkový zdravotní stav
  • Eliminovat zácpu nebo průjem
  • Podpořit funkci imunitního systému
  • Zvýšit celkovou energii
  • Odstranit problémy s kůží, vlasy a nehty 
  • Zmírnit příznaky cukrovky a artritidy

Pravidelná očista tlustého střeva

K pravidelné očistě tlustého střeva budete potřebovat jen dvě ingredience. Kefír a lněné semínko. Kefír je kvašený nápoj, nejčastěji z mléka a probiotických bakteriálních kultur. Je kompletním zdrojem bílkovin s řadou esenciálních aminokyselin, minerálů a důležitých vitamínů skupiny B. Probiotické organismy mohou čistit střeva, vyrovnávat střevní flóru a ničit patogeny, jako jsou bakterie E. coli a paraziti. Pomáhá také obnovit funkci trávicího systému a léčit zánětlivá onemocnění střev. 

Přidání lněného semínka do jídelníčku je vynikajícím způsobem, jak si pročistit tlusté střevo. Pokud se konzumuje celé, projde střevním traktem bez větších změn. Proto je dobré si koupit semínka a před konzumací je rozemlít na prášek. Nemelte jich však mnoho, protože po rozemletí rychle ztrácejí účinek. Můžete přidat i trochu lněného oleje, ale semínka nevynechávejte. Přestože lněný olej obsahuje více omega-3 mastných kyselin než semena (na jednotku hmotnosti), semena mají vyšší výživovou hodnotu. Mají také méně kalorií a více vlákniny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lněná semínka versus lněný olej

Každá porce (2 polévkové lžíce) lněného semínka obsahuje 75 kalorií, zatímco stejné množství lněného oleje obsahuje až 240 kalorií. Lněná semínka jsou také zdrojem důležitých minerálů, jako je hořčík a měď, což jim dává další výhodu oproti lněnému oleji.

Začněte smícháním 1 čajové lžičky mletého lněného semínka se 100 ml kefíru 30 minut před snídaní. Takový nápoj pijte také večer před spaním. Dělejte to týden, a pak dejte tělu několik dní volna. Poté dávku zopakujte a zdvojnásobte ji. Doporučuje se postupně zvyšovat dávku na 2 polévkové lžíce mletého lněného semínka. Tuto očistu můžete provádět pravidelně a zaznamenáte výrazné zlepšení svého stavu.

Jaké prostředky na čištění tlustého střeva využíváte vy?


Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články