Pročištění tlustého střeva slanou vodou aneb Jak odstranit toxiny za 30 minut

Slaná voda je užitečný prostředek, který mimo jiné účinně čistí střeva a pomáhá stimulovat jejich funkci. Zde najdete návod, jak ji použít.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V současné době mnoho lidí trpí zažívacími problémy a zařazení potravin bohatých na vlákninu do jídelníčku bohužel ne vždy pomáhá. Podle lékaře Saurabh Sethi však naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak rychle vyčistit střeva a normalizovat trávicí systém – použití roztoku soli a obyčejné vody. Jedná se o velmi užitečný způsob, který vás nevyjde na žádné peníze, přičemž jeho účinky rozpoznáte již během 30 minut. Níže jsme pro vás sepsali návod, jak si tento kouzelný lék připravit a následně jej užívat. 

Sůl a její přínosy pro lidský organismus

Lidské tělo potřebuje sůl ke spouštění mnoha různých biochemických procesů. Jedná se proto o nezbytný prostředek, který pomáhá například při detoxikaci organismu a odstraňování nebezpečných látek, léčí rány i afty a podporuje funkci mozku. Fyziologický roztok pak navíc nejen čistí střeva a zklidňuje zažívací potíže, ale také vás dokáže zbavit chronické únavy. Jedná se přitom o velmi prostý a jednoduchý domácí prostředek, jehož příprava vás vyjde – na rozdíl od chemických léků – pouze na pár korun. 

K přípravě byste měli zvolit nejlépe mořskou sůl (šedou nebo himálajskou) a rozhodně vynechat jodidovanou. Pokud navíc zkoušíte tento mocný všelék poprvé, neměli byste to s množstvím soli přehánět, aby vám nebylo špatně. Co se týče vody, tak ta by měla být v nejlepším případě filtrovaná a o pokojové teplotě. Lze použít také teplejší vodu, ale rozhodně ne příliš horkou. Ke zmírnění silné slané chuti můžete také přidat do nápoje citronovou vodu nebo trochu citronové šťávy. 

iZdroj fotografie: iStock

Příprava slaného roztoku 

Solný roztok připravíte tak, že jednoduše naplníte litrovou skleněnou nádobu vodou, přidáte do ní mořskou sůl a nakonec několik lžic citronové šťávy nebo citronové vody. Následně uzavřete sklenici víčkem a důkladně ji protřepejte, dokud se sůl nerozpustí. Hotový roztok byste měli vypít do 5 minut, ale čím dříve to uděláte, tím lépe. Jakmile tak učiníte, lehněte si na bok a masírujte si břicho na jedné strašně, poté si lehněte na druhý bok a masáž opakujte na druhou stranu. 

Zhruba po půl hodině by se vaše střeva měla zcela vyčistit. Berte však na vědomí, že v některých případech může proces čistění trvat až několik hodin, a proto je vhodné provádět tuto metodu v den, kdy nemáte nic na práci a nečekají vás žádné důležité schůzky. Očistu je také nejlepší provádět nalačno nebo alespoň několik hodin po jídle, aby byl váš trávicí trakt prázdný a odpočatý. 

Doporučení po použití fyziologického roztoku

Ačkoliv může být použití fyziologického roztoku zdraví prospěšné, maximálního účinku dosáhnete vždy dodržováním správné diety. Pokud tedy chcete zůstat zdraví a v co nejlepší kondici, měli byste konzumovat potraviny, které jsou prospěšné pro střevní mikroflóru – a to mléčné výrobky, brokolici, otruby, celozrnné výrobky, zeleninu a ovoce. Je třeba se také snažit vyhýbat tučnému masu, smaženým jídlům, příliš kořeněným pokrmům a alkoholickým nápojům.

Jak se solný roztok osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články