Už 4 roky jsem nemusela k lékaři, po těchto 2 surovinách jsem zdravá jako rybka

Odborně se tomu říká acidobazická rovnováha a znamená to, že mezi kyselostí a zásaditostí organismu panuje rovnováha. Správné pH lidského těla je mírně zásadité. Kyselé mu škodí.

Mladá žena pijící limonádu poránu v kuchyni i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Proč jsme tak často nemocní? Protože si podkopáváme zdraví špatným životním stylem a stravou. Jistě jste již slyšeli o zásaditosti a kyselosti organismu. Důležité je udržovat mezi nimi rovnováhu a nenechat pomyslnou misku vah klesnout ke kyselé straně. Překyselení organismu se pak projevuje nepříjemnými zdravotními problémy, ze kterých se mohou vyvinout chronická onemocnění.

Překyselení organismu

Překyselení organismu poznáte podle neustálé únavy, různých bolestí (včetně bolesti břicha) a častou nemocností, která je výsledkem oslabeného imunitního systému. Pokud budete k příznakům hluší, postupem času se budou problémy prohlubovat a vyvinou se z nich chronické nemoci, jako jsou cukrovka, srdeční choroby nebo rakovina.

Recept pro udržení rovnováhy

Následující recept by vám měl pomoci udržet rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím v organismu. Pro odkyselení organismu doporučuje naše redakce také jablečný ocet.

Co budete potřebovat?

  • 1 hrnek vody (200 ml),
  • 2 celé plátky citronu,
  • ¼ čajové lžičky himálajské soli
  • a ¼ čajové lžičky mletého zázvoru.
Plátky citronu na dřevěném prkénku iZdroj fotografie: Freepik
Citron je skvělý pomocník při odkyselování organismu.

Postup přípravy receptu:

  1. Začněte s přípravou večer.
  2. Do nádoby dejte vodu, himálajskou sůl a citron.
  3. Z citronu vymačkejte šťávu, nevkládejte celá kolečka. Citron je pro odkyselování organismu důležitý, protože v těle funguje jako zásada, jak potvrzuje dietetička Helen West.
  4. Tekutinu nechte odstát přes noc.
  5. Ráno by měla být vaše voda připravená, vmíchejte do ní akorát mletý zázvor.

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se pít ráno na lačný žaludek. Tuto kúru můžete aplikovat libovolně dlouho, záleží na tom, jak se budete cítit. Zázvor v nápoji pomáhá i při nachlazení, jak potvrzuje také web Healthline.

Seznamte se silně zásaditými potravinami

K čemu pomáhá odkyselování organismu

Tento nápoj pomáhá udržovat rovnováhu pH v těle. To je důležité pro prevenci chronických nemocí, jako jsou rakovina, cukrovka, kardiovaskulární onemocnění, ale budete překvapeni, že vám tato kúra pomůže vyřešit i trávicí potíže. Také se hodí pro podporu léčby nachlazení a respiračních nemocí nebo pro snížení negativních dopadů chemoterapie na tělo.

Podle lidových rad můžete dokonce otestovat, jak moc kyselé prostředí máte v žaludku. Na JakZdravě jsme o tom dříve psali.

Jak odkyselujete své tělo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články