Už po pár dnech úžasné výsledky: Stačilo vypít jednu sklenici denně a bylo po problémech

Med patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika. Jablečný ocet zase skvěle bojuje proti zánětům a odkyseluje organismus. Připravte si tento lék i vy doma. Je to snadné.

Jablečný ocet v láhvi s jablkem na dřevěném pozadí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jablečný ocet se sice používá v kuchyni, ale v posledních letech lidé znovuobjevili jeho léčivé vlastnosti. A ty jsou skutečně široké, protože jablečný ocet se dá využívat jako všelék. Jestli vás ještě nenapadlo ho smíchat s medem, pak byste tuto kombinaci měli vyzkoušet. Tento nápoj, pije-li se hlavně ráno, vás dokáže skvěle probudit a připravit na nový den.

Účinky jablečného octu s medem

Jablečný ocet s medem pomáhá na celou řadu problémů. Mezi ty hlavní patří zlepšování celkového zdraví a imunitního systému, zmírňování bolesti kloubů při artritidě a úleva od pálení žáhy. Dále web Healthline uvádí zlepšení trávení a potíží se zácpou, snižování cholesterolu a krevního tlaku. Za zmínku také stojí vliv jablečného octa na hubnutí, o kterém jsme na JakZdravě v minulosti už psali. Jablečný ocet s medem je skvělý lék proti zápachu z úst, dodává tělu energii a zlepšuje vzhled kůže.

Podle WebMD je jablečný ocet přirozeně kyselý, ale po konzumaci se stane zásaditým. Stejně tak med má nízké pH, ale v těle zvyšuje zásaditost. Proto je tato kombinace skvělá pro odkyselení těla. K překyselení organismu dochází ze stresu a nevhodného stravování, proto je dobré ho čas od času odkyselit.

Jablečný ocet v lahvi a sklenicích iZdroj fotografie: Freepik
Jablečný ocet není obyčejná surovina, ale přírodní všelék

Recept na jablečný ocet s medem

Co budete potřebovat?

  • 1 lžičku přírodního medu,
  • 1 lžičku jablečného octa (může být 1 polévková lžíce, snesete-li jeho chuť)
  • a 1 sklenici teplé vody.

Aplikace a dávkování

Nápoj pijte ráno na lačný žaludek, zhruba 20-30 minut před jídlem. Pije se denně, ačkoli někdy se můžete setkat s dávkováním dvakrát i třikrát denně. Toto dávkování by mělo vycházet z vašich potřeb a snášenlivosti chuti.

jablečný ocet v nádobě a jeho účinky na zdraví

Jablečný ocet není žádná obyčejná surovina, dokáže řešit hned několik zdravotních problémů

Upozornění a interakce:

Jablečný ocet může vstupovat do interakce s diuretiky (léky pro odvodnění), laxativy (projímadla), s léky na cukrovku a na srdeční choroby. Pokud byste tento nápoj chtěli používat denně, poraďte se s lékařem, abyste se vyhnuli nežádoucím účinkům nebo neoslabili účinnost léků, které dlouhodobě užíváte. Oproti tomu zevně může být jablečný ocet skvělým pomocníkem při léčbě bradavic, jak naše redakce psala dříve.

Jak používáte jablečný ocet vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články