Použijte masku z brambor 3 noci za sebou a vaše pleť bude opět krásná a mladistvá

Brambory patří mezi skvělé přírodní alternativy, které vám pomohou vyčistit pokožku a dodat jí pevnost. Zde najdete 4 nejlepší recepty na léčivou masku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Obličej je zásadním pilířem krásy každé ženy. Často se tak mnoho z nich uchyluje ke kupování přípravků pro péči o pleť, které ovšem podle Alyssa Northrop obsahují řadu nebezpečných chemikálií, jež mohou naopak pokožku poškodit. Jako skvělá alternativa se však nabízí brambory a některé další přírodní produkty, protože dokážou přirozeně odstranit veškeré skvrny a dodat vaší pleti lesk, pružnost a mnohem mladší vzhled. Níže se můžete seznámit se 4 pleťovými maskami, které vyléčí váš obličej během pouhých 3 nocí.

Pleťová maska: Brambory a citron

Mezi jednu z nejlepších přírodních kombinací, které dokáží vyléčit vaši pleť, patří především brambory a citron. Obě tyto potraviny disponují silným léčivým efektem, který přirozeně vyhladí váš obličej a vyčistí jej od všech nečistot. K přípravě budete potřebovat pouze 1 syrovou bramboru a půl citronu: Nejprve nastrouhejte bramboru a vymačkejte šťávu z citronu. Poté vše dobře promíchejte, dokud nezískáte homogenní směs. Tu poté naneste na obličej krouživými pohyby, nechte ji působit 20 minut, poté opláchněte vlažnou vodou. 

Pleťová maska: Brambory a cibule

Dalším účinným přírodním produktem, který spolu s bramborami dokáže vyléčit vaši pokožku na obličeji, patří cibule. Ta je skvělým prostředkem, jak pleť omladit, vyčistit a především jí ochránit před tvorbou vrásek. Připravte si jednu bramboru a oloupanou cibuli, obě ingredience vložte do mixéru a mixujte, dokud nezískáte hladkou směs. Tu poté naneste na obličej, nechte ji působit minimálně 15 minut, pak ji důkladně spláchněte vlažnou vodou. 

Pleťová maska: Brambory a okurky

Možná jste již slyšeli, že pokud si položíte okurky na oční víčka, snadno se zbavíte otoků a tmavých skvrn. Tuto oblíbenou zeleninu lze však použít také s bramborami, a to jako velmi účinnou pleťovou masku pro krásnější vzhled obličeje. Obě ingredience nakrájejte na menší kousky, vložte je do mixéru a rozmixujte do hladka. Směs poté lehce naneste krouživými pohyby na obličej, nechte působit alespoň 25 minut, poté opět opláchněte vlažnou vodou.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Pleťová maska: Brambory a mrkev

K přípravě poslední skvělé pleťové masky, která vám pomůže odbourat veškeré nečistoty z obličeje a dodá vaší pleti lesk a mladistvý vzhled, budete potřebovat brambory a mrkev. Obě ingredience vložte do mixéru (stejně jako v předchozích receptech) a mixujte, dokud nezískáte hladkou homogenní pastu. Tu naneste jemně a pečlivě na celý váš obličej, nechte ji působit alespoň 20 minut, následně opláchněte vlažnou vodou. Masku je dobré nanášet na večer a pro každý výše uvedený případ je nejvhodnější opakovat ošetření nejméně tři dny po sobě. 

Jak pečujete o svůj obličej vy? 

Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy