Konec bakterií, plísní i zápachu nohou: Jen jedna koupel s touto bylinkou a je po problémech

Pokud vás trápí plíseň nebo zápach nohou, nemusíte nutně k lékaři či platit za drahé procedury. S problémy si snadno poradí tato bylinná koupel.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Péče o nohy je nesmírně důležitá, a pokud na ni nebudete dostatečně dbát, můžete se potýkat s řadou nepříjemných problémů, jako je dle lékařky Natalie Olsen plíseň, zápach nebo suchost a praskání pokožky na chodidlech. V případě, že se s některými z těchto příznaků již potýkáte, nemusíte však nutně spěchat k lékaři, neboť si můžete snadno pomoci sami. Stačí si začít dopřávat jednoduchou bylinnou koupel z levandule a dalších osvědčených ingrediencí. 

Bylinná koupel proti problémům s chodidly 

Chronický zápach či plíseň nohou patří mezi časté problémy, které má mnoho lidí tendenci přehlížet. Pokud se s nimi potýkáte i vy, uděláte nejlépe, když se vydáte cestou přírodní léčby a příznaků se zbavíte prostřednictvím správné koupele chodidel. Ta vám kromě výrazného zmírnění intenzity příznaků pomůže nohy uvolit a regenerovat po dlouhém dni chození. Navíc si dokáže poměrně jednoduše poradit i s mozoly a bradavicemi.

Příprava koupele je velmi jednoduchá a nebudete k ní potřebovat mnoho času ani ingrediencí. Všechny jsou navíc poměrně levné a lze je získat téměř v každém obchodě se smíšeným zbožím. Důležitou roli hraje dle serveru MedicalNewsToday především levandule, od které se veškeré zdravotní přínosy odvíjí. Budete potřebovat následující:  

Levandule na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Levandulová lázeň pomáhá zmírnit plíseň a zápach nohou
  • půl litru horké vody
  • 1 polévkovou lžíci levandule
  • ½ čajové lžičky česnekového prášku
  • 1 polévkovou lžíci sody bikarbony

Jednou týdně si namočte nohy do octa a nemoci začnou ustupovat. Lázeň paradoxně odstraní i zápach

Jakmile získáte vše potřebné, přidejte levanduli do půl litru horké vody, ingredience pořádně zamíchejte a nechte stát, dokud směs nevychladne. Poté ji přeceďte, přidejte česnekový prášek a sodu bikarbonu. Nakonec stačí vše ještě jednou důkladně promíchat a rozředit v pět litrech teplé vody. Lázeň nohou provádějte jednou týdně vždy po dobu 20 minut. Na JakZdravě jsme také psali o účinných způsobech, jak se zbavit plochých nohou

Jak se lázeň osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články