Omládněte o 10 let aneb Domácí náprava povislých víček. Pomůže heřmánek i okurka

Pokleslá oční víčka mohou mít několik příčin. Jejich opětovné pozvednutí můžete řešit chirurgicky nebo vyzkoušet některé z těchto domácích triků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V průběhu času prochází naše tělo mnoha změnami. Je pravda, že u někoho se příznaky stárnutí projeví ve 30 letech a u jiného se neprojeví ani v 50. Záleží na mnoha faktorech, například na péči o pleť. Jedním z nejčastějších problémů, které přicházejí s věkem, jsou pokleslá oční víčka. Optometristka Dr. Ann Marie Griff upozorňuje, že kromě věku může být příčinou i poškození nervů nebo závažnější faktory, jako je mrtvice nebo neurologické poruchy. V případě, že pokleslá víčka nejsou způsobena onemocněním, mohou vám pomoci následující triky.

Pokleslá víčka

S tímto problémem se častěji potýkají ženy, protože právě ony více dbají na to, aby vypadaly mladší, nebo alespoň nevypadaly starší, než skutečně jsou. Abyste se tohoto problému zbavili, můžete použít jednoduché a přírodní metody. Tyto jednoduché triky pomohou vypnout a zpevnit pokožku, a tím rychle odstranit pokleslá oční víčka.

Problémy doprovázející pokleslá víčka

Pokles očních víček není obvykle zdraví škodlivý. Pokud vám však oční víčka brání ve výhledu, měli byste se vyhnout řízení, dokud nebude tento stav vyléčen. Vaše dlouhodobé vyhlídky budou záviset na příčině poklesu víček. Většinou se jedná pouze o kosmetický problém. Protože však pokleslá víčka mohou být někdy známkou nebezpečnějšího zdravotního problému, vždy se nejprve poraďte se svým lékařem.

iZdroj fotografie: Freepik

Nejúčinnější triky, jak se zbavit povislých víček

Zde jsou nejúčinnější triky, které pomáhají zpevnit kůži povislých očních víček: 

  1. Okurka: Tato zelenina hydratuje, zmírňuje záněty a pomáhá pleti zůstat jemná a hebká. Nakrájejte dva plátky a přiložte si je na 20 minut na oči.
  2. Heřmánkový čaj: Namočte kousek vaty do teplého heřmánkového čaje a přiložte ji na oči.
  3. Vaječný bílek: Namočte vatu do vaječného bílku a naneste jej na oční víčka. Počkejte, až zaschne, a poté zbytky jemně odstraňte studenou vodou.
  4. Zelený čaj: Tento čaj používejte stejně jako čaj heřmánkový.

Chirurgické odstranění povislých víček

Pokud není možné povislá víčka vypnout přírodní cestou nebo jsou povislá příliš a znesnadňují vidění, je možné odstranit tento problém chirurgicky. Při tomto zákroku se stáhne levátorový sval. Tím se víčko zvedne do požadované polohy. S operací jsou však spojena určitá rizika, včetně syndromu suchého oka, poškrábání rohovky a hematomu. Navíc se může stát, že chirurgové umístí víčko příliš vysoko nebo příliš nízko. Další alternativou je operace závěsem, při níž se k vyvýšení víček používají svaly čela.

Jaké další prostředky pomáhají na pokleslá oční víčka?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články