Domácí maska pro zdravé vlasy: Směs banánu, vejce a medu dodá vlasům lesk a udrží je v lepší formě

Banánové masky disponují mnoha zajímavými benefity, a to zejména co se týče zdraví vlasů. Jejich příprava je velmi jednoduchá a nevyjde vás na mnoho peněz.

i Zdroj fotografie: Judgefloro / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Banány jsou bohatým zdrojem mnoha důležitých živin, které podporují jak zdraví organismu, tak i pokožky. Lze je proto kromě konzumace aplikovat zevně, tedy ve formě aromatické masky, která účinně podporuje zdraví vlasů a pokožky hlavy. Její příprava je velmi jednoduchá a nezabere vám ani mnoho času – hravě si s ní proto poradí každý zastánce zdravého životního stylu. Pokud ji navíc budete aplikovat pravidelně, můžete se podle odbornice Cynthia Cobb zbavit krepatění vlasů, lupů nebo dokonce podpořit jejich růst. 

Přínosy banánových masek pro vlasy

Banánové masky přináší mnoho zajímavých benefitů pro vlasy. Osvědčily se zejména u lidí, kteří trpí krepatěním účesu – toto ovoce je totiž bohatým zdrojem oxidu křemičitého, který se v těle vstřebává a vyváří kolagen. Jedná se o bílkovinu, která činí vlasy více pružné, udržuje je v co nejlepší formě a dodává jim lesk. Kromě toho účinkuje velmi podobně jako silikon, který je často součástí kosmetických přípravků, zejména kondicionérů na vlasy. Na rozdíl od nich však působí zcela přirozeně. 

Dále vám pak banánová maska může pomoci taky jako lék proti lupům. Toto ovoce totiž disponuje antioxidačními a antibakteriálními vlastnostmi, které snižují podráždění a hromadění plísňových a bakteriálních patogenů na pokožce hlavy. Stejně tak pomáhá dodávat vlhkost do vlasových folikulů, takže je udržuje hydratované. Antioxidanty obsažené v banánech mohou také přispět k prevenci před nemocemi, učinit vlasy silnějšími a snížit oxidační stres v této oblasti hlavy. Právě ten je častým faktorem vypadávání a stárnutí vlasů.

Maska na vlasy z banánů a vajec

Existuje mnoho způsobů, jak si můžete banánovou masku připravit. Mezi ten nejúčinnější však patří zkombinovat několik zralých banánů s vejcem. Tato jednoduchá směs je vhodná zejména pro podporu růstu vlasů a udržení jejich hladkého a lesklého vzhledu. K její přípravě budete potřebovat:

  • 1 nebo 2 zralé banány (nebo více, v závislosti na délce vlasů)
  • 1 vejce
iZdroj fotografie: Pixabay

Začněte tím, že banány oloupete a nakrájíte na malé kousky. Poté je vložte do mixéru, přidejte jedno vajíčko v syrovém stavu a mixujte, dokud směs nezíská rovnoměrnou strukturu a konzistenci. Jakmile budete mít hotovo, naneste masku na vlasy (věnujte zvláštní pozornost pokožce hlavy a roztřepeným konečkům) a nechte ji působit 10 až 15 minut. Poté vlasy důkladně opláchněte. 

Maska na vlasy z banánu a medu

Med je stejně jako banán bohatý na antioxidanty, které pomáhají vyživovat pokožku hlavy a podporují její hojení. Tato maska je proto skvělým prostředkem i proti lupům. K její přípravě budete potřebovat následující ingredience:  

  • 0,5 až 1 lžíce medu (v závislosti na délce vašich vlasů)
  • 1 až 2 zralé banány

Banán oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Poté jej spolu s medem vložte do mixéru a stejně jako v předchozím případě ingredience míchejte, dokud nezískáte směs se stejnoměrnou strukturou a konzistencí. Výslednou banánovou masku naneste na pokožku hlavy a nechte ji působit 10 až 15 minut. Poté ji opláchněte vlažnou vodou a umyjte si vlasy běžným způsobem. 

Jak se banánová maska osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články