Dlouhodobá zácpa zabíjí ledviny. Rozpohybujte střeva stlačením akupresurního bodu a vhodnou potravou

Nemusíte se trápit se zácpou a žít v bolestech. Existuje řada dostupných prostředků, které vám mohou pomoci zácpu zvládnout a výrazně zlepšit kvalitu vašeho života.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mluvit o zácpě může být někdy nepříjemné. Mnoho lidí, kteří zácpou trpí, se prostě smíří s tím, že jejich stolice bude vždy problémem, místo toho, aby vyhledali léčbu. Zácpa je ale víc než jen bolestivá obtíž. Může představovat vážné zdravotní riziko. Internista Saurabh Sethi, M.D., MPH upozorňuje, že u lidí s častou a silnou zácpou je vyšší riziko chronického onemocnění ledvin a jejich selhání. Zde je osm účinných domácích prostředků pro léčbu a prevenci zácpy.

Sezamová semínka

Přidejte sezamová semínka do salátu, jogurtu nebo smoothie, abyste změkčili stolici. Jedná se o jednu z nejčastějších a nejstarších léčebných metod zácpy.

Melasa

Jedna polévková lžíce melasy před spaním je skvělým způsobem, jak zlepšit peristaltiku a nasytit tělo hořčíkem a dalšími střevními vitamíny a minerály.

Jogurt

Probiotika, jako je jogurt, kysané zelí a kimči, obsahují zdravé živé bakterie, které pomáhají předcházet chronické zácpě a zároveň obnovují rovnováhu střevních bakterií. 

Citronová voda 

Tento prostý přírodní prostředek stimuluje trávicí systém a odstraňuje z těla toxiny.  Doporučujeme každé ráno vypít sklenici vody s čerstvou citronovou šťávou.

iZdroj fotografie: Freepik

Banány 

Existují probiotika a prebiotika, která se nacházejí v banánech, česneku a cibuli. Prebiotika zlepšují funkci střev tím, že vyživují zdravé střevní bakterie a zvyšují frekvenci vyprazdňování.

Sušené švestky

Tento dlouhodobě používaný domácí lék skutečně funguje. Sušené švestky jsou bohaté na vlákninu a obsahují přírodní projímadlo známé jako sorbitol. Lidé trpící chronickou zácpou by měli jíst sedm středně velkých sušených švestek dvakrát denně.

Akupresura 

Tlakový bod Moře čchi se nachází tři prsty pod pupkem. Moderní reflexologie říká, že pro stimulaci střev je nutné tlačit konečky prstů na mořskou čchi po dobu 30 sekund, aniž byste tlak uvolnili. Během této doby zavřete oči a zhluboka dýchejte.

Aromaterapie

Na zácpu nejlépe působí rozmarýn, bazalka, citron, pomeranč, fenykl a máta peprná. Při zácpě může být užitečné rozprašovat některý z těchto esenciálních olejů nebo jejich kombinaci po domě nebo je inhalovat přímo z lahvičky.

Co se proti zácpě nejvíce osvědčilo vám?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články