Nápoj ze tří složek vyléčí i nejsilnější kašel, pomůže lépe než drahé sirupy

Pokud trpíte dlouhotrvajícím až chronickým kašlem, ale i tehdy, když je váš kašel jen chvilková záležitost, pak zkuste tento domácí recept. Stačí 3 ingredience.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Kašel je velice nepříjemná a život obtěžující záležitost. Jedná se sice o přirozenou reakci organismu, která má pomoci k udržení průchodných dýchacích cest, nicméně kašel málokdy potěší nejen vás, ale i vaše okolí. Domácích léků na kašel může být celá řada, vyzkoušejte tento. Stačí vám pouze 3 ingredience a můžete si připravit domácí lék, který zatočí s každým kašlem. Pokud máte k dispozici česnek, med a skořici, tak máte na půl vyhráno.

Problémy s kašlem

Existuje několik druhů kašle. Některé přichází během nachlazení, jiné mohou být chronické. Ve všech případech se ovšem jedná o snahu těla si zprůchodnit dýchací cesty. To je jistě potřeba, ale zvláště pokud kašel přetrvává dlouho přináší s sebou nekomfort a často i únavu. Mnoho lidí vyzkoušelo různé sirupy a cucací pastilky, ale bez jakéhokoliv účinku. Proto není co ztratit, je na čase vyzkoušet tento domácí lék.

Recept na domácí lék na kašel

K tomuto receptu jsou zapotřebí 3 ingredience, a to konkrétně česnek, med a skořice. Pro začátek vyzkoušejte recept pouze z 5 stroužků česneku, 5 lžic medu a 1 lžíce skořice. Nejdříve si připravte česnek, který oloupejte a rozetřete. Poté ho smíchejte s 5 lžícemi medu a 1 lžící skořice. Takto připravenou směs dejte do sklenice a uložte ji do ledničky. Pokud se vám recept osvědčí je možné si ho připravit z většího množství surovin.

iZdroj fotografie: Freepik

Vhodné dávkování

Jak sami tušíte, je jasné, že tyto potraviny nejsou klasickým lékem. Tudíž zde neexistuje žádné striktní nařízení jaké množství a jak často ho užívat. Je ovšem doporučováno začít s 1 lžičkou denně. V ideálním případě je vhodné si ji dát ráno. Před každou konzumací je vhodné si připravenou směs promíchat. Česnek má totiž tendenci se držet vždy spíše na povrchu. Pokud vám recept udělá dobře, můžete si jeho dávkování nastavit dle svého.

Na co si dát pozor

V tomto případě se není čeho bát. Jedná se o běžně používané suroviny ve většině domácností. Problémem může být alergie na jakoukoliv ze složek tohoto receptu. Dalším faktorem, který s sebou může přinést případné komplikace, je med. Jak všichni dobře ví, med je sladký, a právě proto je vhodná při jeho konzumaci rozumná míra, aby nedošlo ke zbytečnému zvýšení hladiny cukru v krvi. Jinak vám ovšem nic nebrání tento lék vyzkoušet.

Jaké domácí recepty proti kašli pomáhají vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články