Zápach z úst zmizí do 5 minut: Rychlou záchranou mohou být kousek jablka, citron nebo bylinky

Nepříjemný pach z úst se může objevit i u lidí, kteří svou ústní hygienu nezanedbávají. O to větší je to pak trápení. Naštěstí se tento problém dá rychle napravit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Těžko si lze představit trapnější situaci, než když zjistíte, že vám páchne z úst a za pět minut máte důležitou schůzku. Debra Rose Wilson, výzkumnice a odbornice na zdravotní péči, říká, že se s takovou situací mohou setkat i lidé, kteří se o své zuby a ústní dutinu precizně starají. Na vině jsou zbytky jídla v mezizubních prostorech nebo produkty bakterií a slin. Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, jak svému dechu vrátit svěžest během pěti minut.

Pitný režim řeší i zápach z úst

Dodržujete správný pitný režim? Pokud ano, pak by se riziko, že vám bude páchnout z úst, mělo snížit na minimum. Časté pití vody osvěžuje dech, jelikož splachuje plyny, které produkují bakterie při trávení. Potřebujete-li rychle zahnat nevábný odér z úst, vypijte skleničku vody.

Žvýkejte bylinky

Trápí-li vás skutečně špatný dech a nemáte po ruce žvýkačku, naprosto si vystačíte s bylinkami. Nejlepší jsou aromatické byliny jako máta, petržel nebo bazalka. Zuby vám to sice nevyčistí, ale jejich vůně velmi efektivně a rychle přebije zápach. Tento způsob funguje jako skvělá jednorázová metoda. Uvědomte si ale, že neřeší příčinu vašich nesnází. Nic nenahradí pravidelnou péči o zuby.

Jablko mějte vždy nablízku

Kromě toho, že jedno jablko denně slibuje pevné zdraví, tak jedno jablko před jednáním dokáže neutralizovat zápach z úst. Obsahuje polyfenoly, které si se zápachem poradí během krátké chvilky. Jablko má ještě k tomu hrubší konzistenci, která pomáhá odstraňovat ze zubů usazený plak. Na noc ho ale místo kartáčku a zubní pasty nepoužívejte, přece jen obsahuje cukry.

Mladá usmívající se žena v zeleném tričku držící červené jablko iZdroj fotografie: Pixabay

Cucejte citron

A netvařte se u toho, jako když cucáte citron. Pěkně se usmívejte, protože citron vám pomůže zatočit se zápachem z úst jedna dvě. Dokáže totiž zničit bakterie, které jsou za nelibou vůni zodpovědné. Pokud nechcete cucat kousek citronu, vymačkejte z něj šťávu. Tu můžete popíjet v trošce vody. Citronová voda vás skvěle osvěží. Navíc si citron dokáže poradit i s nepříjemným dechem po česneku a cibuli. Pokud ale plánujete společenské akce, pro jistotu si česnek s cibulí dejte až potom.

Co používáte pro rychlé osvěžení dechu vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články