Zápach z úst zmizí do 5 minut: Rychlou záchranou mohou být kousek jablka, citron nebo bylinky

Nepříjemný pach z úst se může objevit i u lidí, kteří svou ústní hygienu nezanedbávají. O to větší je to pak trápení. Naštěstí se tento problém dá rychle napravit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Těžko si lze představit trapnější situaci, než když zjistíte, že vám páchne z úst a za pět minut máte důležitou schůzku. Debra Rose Wilson, výzkumnice a odbornice na zdravotní péči, říká, že se s takovou situací mohou setkat i lidé, kteří se o své zuby a ústní dutinu precizně starají. Na vině jsou zbytky jídla v mezizubních prostorech nebo produkty bakterií a slin. Naštěstí existuje několik jednoduchých způsobů, jak svému dechu vrátit svěžest během pěti minut.

Pitný režim řeší i zápach z úst

Dodržujete správný pitný režim? Pokud ano, pak by se riziko, že vám bude páchnout z úst, mělo snížit na minimum. Časté pití vody osvěžuje dech, jelikož splachuje plyny, které produkují bakterie při trávení. Potřebujete-li rychle zahnat nevábný odér z úst, vypijte skleničku vody.

Žvýkejte bylinky

Trápí-li vás skutečně špatný dech a nemáte po ruce žvýkačku, naprosto si vystačíte s bylinkami. Nejlepší jsou aromatické byliny jako máta, petržel nebo bazalka. Zuby vám to sice nevyčistí, ale jejich vůně velmi efektivně a rychle přebije zápach. Tento způsob funguje jako skvělá jednorázová metoda. Uvědomte si ale, že neřeší příčinu vašich nesnází. Nic nenahradí pravidelnou péči o zuby.

Jablko mějte vždy nablízku

Kromě toho, že jedno jablko denně slibuje pevné zdraví, tak jedno jablko před jednáním dokáže neutralizovat zápach z úst. Obsahuje polyfenoly, které si se zápachem poradí během krátké chvilky. Jablko má ještě k tomu hrubší konzistenci, která pomáhá odstraňovat ze zubů usazený plak. Na noc ho ale místo kartáčku a zubní pasty nepoužívejte, přece jen obsahuje cukry.

Mladá usmívající se žena v zeleném tričku držící červené jablko iZdroj fotografie: Pixabay

Cucejte citron

A netvařte se u toho, jako když cucáte citron. Pěkně se usmívejte, protože citron vám pomůže zatočit se zápachem z úst jedna dvě. Dokáže totiž zničit bakterie, které jsou za nelibou vůni zodpovědné. Pokud nechcete cucat kousek citronu, vymačkejte z něj šťávu. Tu můžete popíjet v trošce vody. Citronová voda vás skvěle osvěží. Navíc si citron dokáže poradit i s nepříjemným dechem po česneku a cibuli. Pokud ale plánujete společenské akce, pro jistotu si česnek s cibulí dejte až potom.

Co používáte pro rychlé osvěžení dechu vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
50letá žena v sobě 9 let nosila mrtvé dítě. Odmítala léčbu, protože si myslela, že je očarovaná
Události247
Události247
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
VědaŽivě
VědaŽivě
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz
adbz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit