Vzala rýži a vložila ji do rohu místnosti: Během jedné noci se zbavila problému, který trápí mnoho Čechů

Mnoho Čechů se potýká s nepříjemným zápachem v domácnosti. Pokud problém trápí i vás, můžete vyzkoušet jednoduchý trik, jak se jej zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zápach a nepříjemné vůně v místnostech mohou nepříjemně ovlivnit váš čas strávený při pobytu doma. Pokud se s těmito problémy často potýkáte i vy, nemusíte však používat chemické prostředky, které vám pomohou osvěžit vzduch a odstranit vlhkost – skvěle vám totiž dokáže pomoci jednoduchá příloha, kterou již se vší pravděpodobností máte u sebe ve spíži: obyčejná rýže. Tato oblíbená potravina působí téměř okamžitě a abyste posílili její účinky, stačí ji smíchat ještě s několika kapkami esenciálního oleje. 

Domácí osvěžovač – rýže 

Ačkoliv se s tímto problémem potýká mnoho Čechů, málokdo z nich ví, jak jej správně vyřešit. Existuje však velmi jednoduchá potravina, která vám dokáže pomoci – rýže. Z té lze vyrobit fenomenální osvěžovač místností, který je nejen zcela přírodní, ale navíc vydrží několik měsíců. Princip je velmi jednoduchý a nezabere vám ani mnoho času, přičemž ingredience vás přijdou jen na pár korun. Stejně tak stojí za zmínku, že výsledný osvěžovač je zcela přírodní a neobsahuje žádné chemikálie. Budete potřebovat následující: 

Zde je návod, jak na to:

  • Naplňte skleněnou nádobu rýží.
  • Přidejte 10 až 20 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje.
  • Nádobu přikryjte a poté dobře protřepejte, aby se olej rovnoměrně rozprostřel po zrnkách rýže.
  • Nyní odstraňte víčko, nádobu zakryjte tkaninou a zajistěte gumičkou.
  • Nakonec stačí osvěžovač umístit do rohu místnosti a nepříjemný zápach bude rychle pryč.

Jakmile se intenzita vůně sníží, stačí nádobou zatřepat nebo přidat ještě několik kapek esenciálního oleje. Takto připravený osvěžovač vzduchu můžete mít v každé místnosti nebo jej můžete umístit do šatníku – tímto způsobem se vůně dostane i na vaše oblečení. Rýže má schopnost absorbovat všechny vůně esenciálního oleje, takže vaše místnost bude vmžiku provoněná. To vše navíc bez použití jakýchkoliv chemikálií, takže se nemusíte ani obávat alergických reakcí (nejúčinněji působí mimo jiné esenciální olej z citronové trávy). 

iZdroj fotografie: Freepik
Různé rýže na stole

Další způsoby, jak se zbavit zápachu 

Pokud chcete vyzkoušet i jiné metody, jak se zbavit zápachu v místnostech, můžete postupovat následovně: 

  • Větrání: Otevírejte okna a nechte čerstvý vzduch proudit do místnostech. To pomůže odstranit zápach a obnovit kvalitu vzduchu.
  • Aktivní uhlí: Umístění aktivního uhlí v místnosti pomáhá absorbovat nepříjemné pachy. Postačí vám připravit si malou misku, tablety do ní vložit a poté položit na různá místa. 
  • Octový roztok: Smíchejte ocet s vodou (v poměru 1:1) a umístěte směs do místnosti. Ta dokáže účinně neutralizovat zápachy.
  • Kávová zrna: Mají schopnost absorbovat zápachy – stačí je umístit na různá místa v domácnosti a budete mít doma navíc krásné aroma. 
  • Sodovka: Rozetřete sodovku na koberce, nechte působit a poté ji vysajte. Jedná se totiž o produkt, který dokáže absorbovat nepříjemné zápachy z koberců (ty mohou být často zdrojem zápachu).

Jak se rýže osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články