Pozor, polštář má nezanedbatelný dopad na vaše zdraví. Od bolesti krku a zad přes alergie až po akné

Spánek je důležitý, pomáhá tělu zotavovat se, dodává energii a celkově se díky němu cítíme svěží a v dobré kondici. Pozor ale na to, na jakém polštáři spíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Několik květin pro čistý vzduch v ložnici, příjemné povlečení, skvělou ergonomickou matraci, ale nezapomněli jste ještě na něco? Co takový polštář? Správná volba polštáře je také důležitá, nezapomínejte na něj. Správný polštář podporuje zdravou páteř, a pokud se o něj dobře staráte, dokonce eliminujete výskyt akné na pokožce. Jaké negativní účinky na zdraví může takový polštář mít?

Bolesti v oblasti krku

Pozor na to, jaký polštář zvolíte, protože pokud máte hlavu ohnutou dolů či nepřiměřeně nahoru, můžete trpět bolestmi krční páteře. Pořiďte si takový polštář, který nebude příliš tvrdý, ani příliš měkký. Měl by to být takový střed nebo by měl být co nejlépe tvarovaný. A to především tehdy, když většinu času spíte na boku. Jestliže více spíte na břiše, sáhněte po měkčím polštáři. A pokud spíte na zádech, pevný polštář bude perfektní volbou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bolesti zad se vám nevyhnou

Způsob, jakým polštář podpírá ramena, krk a celkově hlavu, může ovlivnit zdraví zad. Nesprávné zaoblení těchto tří bodů zhoršuje napětí v krční páteři, ale i mezi lopatkami. Pokud často spíte na břiše, je lepší zvolit plochý polštář. Pro spánek na boku zvolte vyšší polštář, abyste hlavu a krk měli v jedné linii. To stejné platí i u spánku na zádech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozor na alergie, které hrozí

Pozor na to, pokud vám místo spánku teče z nosu, pokašláváte nebo si mnete oči. Ráno se budíte s bolestmi hlavy a ucpaným nosem. Jedná se o příznaky, které by mohl způsobovat polštář. Pokud se chcete vyhnout alergii, rychle vyměňte nebo vyperte polštář na vysokou teplotu a řádně ho vysušte, nejlépe v sušičce. Důvodem toho všeho jsou roztoči množící se jako houby po dešti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud nemůžete spát, podívejte se na čem spíte

Ať je to bolest krku, kýchání či jiné příznaky alergie, špatný polštář může být tím důvodem. Vyměňte jej urychleně, spánek je životně důležitý, a každý den byste měli spát alespoň sedm a více hodin. Pokud tomu tak není, brzy se začnou objevovat potíže, jako je snížená imunita, nedostatek energie, nízká produktivita a tak dále.   

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zase to šílené akné

Ráno se vzbudíte, podíváte se do zrcadla, a zahlédnete další výsev akné. To vás jistě nepotěší, protože o pokožku poctivě pečujete. Pokud je váš polštář špinavý, není divu. Pleť přichází do úzkého kontaktu s polštářem a veškeré bakterie, ale i prach a nečistoty máte jak na polštáři, tak i na obličeji. Takže není pochyb o tom, kde se pupínky vzaly. Perte polštář pravidelně, klidně každý týden, jestliže máte problematickou pleť. 

Jak je na tom váš polštář?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články