Stimulace bodu Feng Fu – stačí na něj 2x denně přiložit kostku ledu. Pro své účinky si tuto metodu zamiluje každý

Na lidském těle se nachází řada tlakových bodů, které podle tradiční čínské medicíny ovlivňují zdraví. Jejich správnou stimulací získáte mnoho benefitů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tradiční čínská medicína vychází z přesvědčení, že se tělesná energie pohybuje po těle pomocí drah známých jako meridiány. Ty úzce souvisí s téměř každou částí organismu a jeho funkcemi, které lze stimulovat a podpořit stisknutím jejich přilehlých tlakových bodů. Zvláště účinně se však podle doktorky Kerry Boyle osvědčil bod Feng Fu, který při kontaktu s ledem dokáže posílit vaše zdraví, zlepšit náladu a podpořit přísun energie z potravin. 

Léčba těla pomocí akupunktury 

Podle příznivců akupunktury a dalších zastánců tradiční čínské medicíny jsou veškeré nemoci důsledkem zablokování nebo nerovnováhy energie v určitých částech těla. Abyste tento tok opět uvolnili a chránili se tak před potenciálním nebezpečím, je zapotřebí čas od času stimulovat jeho přilehlé tlakové body, které se nachází na každém meridiánu (tedy skoro každé části těla), kterým prochází.   

Tato metoda však funguje zvláště účinně, pokud se na dané tlakové body přiloží led. Ten nejenže celou oblast stimuluje a pomůže odbourat veškeré překážky a napětí, ale také vám pomůže navodit mnohem lepší náladu a podpořit sílu vašeho zdraví a imunitního systému. Jde o velmi snadnou metodu, která vás nebude stát naprosto žádné peníze a navíc ji můžete provádět sami z pohodlí vašeho domova – a přeci jen, obyčejná kostka ledu položená na krk se vší pravděpodobností žádné kontraindikace nevyvolá. 

Stimulace bodu Feng Fu pomocí kostky ledu 

Bod Feng Fu nebo-li útočiště větru se nachází mezi šlachami v zadní části krku (těsně pod lebkou) a patří mezi nejcitlivější tlakové body, které mají velký vliv na lidské zdraví. Jeho pravidelná stimulace vám pomůže získat více energie, podpořit zdraví, a především odbourat veškeré svalové napětí. Léčbu provedete tak, že si jednoduše sednete nebo lehnete na břicho, najdete Feng Fu, přiložíte na něj kostku ledu a necháte ji působit minimálně 20 minut – k jejímu zajištění můžete použít obvaz nebo šátek. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zpočátku budete možná pociťovat mírně nepříjemný chlad, ovšem ten po několika minutách zmizí a v daném místě se začne hromadit teplo. Abyste získali co nejlepší výsledky, je zapotřebí provádět tuto metodu minimálně dvakrát denně – ráno a večer. Podle tradiční čínské medicíny můžete takto dokonce omladit své tělo, ovšem z dlouhodobého hlediska na vás čeká přínosů mnohem více. A to včetně: 

 • zlepšení dýchání
 • potlačení příznaků astmatu
 • zlepšení kvality spánku
 • zlepšení trávení
 • potlačení bolesti hlavy, zubů a kloubů
 • vyléčení nachlazení
 • vyléčení poruch štítné žlázy
 • potlačení příznaků artritidy
 • vyléčení menstruačních poruch
 • potlačení příznaků gastrointestinálních poruch
 • potlačení stresu, únavy a deprese

Je samozřejmě nutné dodat, že by se této metodě měli vyhnout těhotné ženy, lidé trpící epilepsií nebo schizofrenií a lidé s kardiovaskulárními potížemi. Níže se můžete podívat na video, které vám poskytne podrobné informace o stimulaci bodu Feng Fu.

Jaké máte zkušenosti s léčbou pomocí akupunktury? 

Zdroj: Healthline, MedicalNewsToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články