Při problémech se štítnou žlázou je geniálním pomocníkem koriandr. Stačí správně zpracovat jeho semínka

Hladina antioxidantů a vitamínů v koriandru přirozeně ozdravuje štítnou žlázu a reguluje produkci hormonů štítné žlázy. Lék si můžete jednoduše připravit doma.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Štítná žláza je zodpovědná za produkci velmi důležitých hormonů. Člověk se obvykle potýká s problémy souvisejícími se štítnou žlázou, pokud dojde k nerovnováze v produkci těchto hormonů. Konvenční léčba je logicky hormonální, což, jak vysvětluje expertka na celostní zdravotní péči Debra Rose Wilson, Ph.D., nemusí být vhodné pro každého. Existuje ale i přírodní léčba pomocí koriandru.

Štítná žláza

Štítná žláza je pro tělo velmi důležitá. Produkuje některé důležité hormony, jako jsou trijodtyronin a tyroxin, které pomáhají regulovat životně důležité tělesné procesy, včetně metabolismu a tělesného růstu. Pokud štítná žláza nepracuje správně, může způsobit hormonální nerovnováhu, která může vést k některým velmi vysilujícím stavům, především k hypotyreóze a hypertyreóze.

Co je hypotyreóza

Hypotyreóza je stav, kdy je štítná žláza nedostatečně aktivní a neprodukuje dostatečné množství hormonů. Vyskytuje se častěji u žen než u mužů. Obvykle ji provázejí příznaky, jako je přibývání na váze, bolesti kloubů, deprese, citlivost na teplo a chlad, zvýšení hladiny cholesterolu, svírání v krku, suchá a svědivá kůže a problémy se zrakem.

Co je hypertyreóza

Hypertyreóza je stav, kdy štítná žláza produkuje nadměrné množství hormonů, protože je nadměrně aktivní. Mezi příznaky hypertyreózy patří nervozita, rychlý a nepravidelný srdeční tep, úbytek hmotnosti a změny nálad.

iZdroj fotografie: Freepik

Nerovnováha štítné žlázy a semínka koriandru

Příčinou hyperaktivní nebo nedostatečně aktivní štítné žlázy může být mnoho věcí, z nichž některé jsou vnější a některé vnitřní. Štítnou žlázu může ovlivnit nedostatek vitamínu B12, dále nadměrná konzumace jódu nebo syntetických hormonů štítné žlázy, zánět štítné žlázy, bulky v oblasti štítné žlázy nebo dokonce rakovina štítné žlázy.

Existuje mnoho klinických způsobů léčby nerovnováhy štítné žlázy, přičemž většina z nich vyžaduje nějaký typ hormonální terapie. To však nemusí být vhodný způsob léčby pro každého. Přírodním lékem na poruchy štítné žlázy je pití koriandrové vody. Hladina antioxidantů a vitamínů v koriandru působí na přirozené léčení štítné žlázy a regulaci produkce hormonů štítné žlázy. 

Koriandrová voda

Voda ze semen koriandru je jedním z nejlepších domácích prostředků pro odstranění problémů se štítnou žlázou, a to dokonce už za 8 dní. Koriandrová voda se používá k pití při problémech se štítnou žlázou již tisíce let. Jedná se o hlavní léčebný prostředek v ájurvédské medicíně. Minerály obsažené v semenech koriandru jsou také velmi užitečné v boji proti infekcím. Jedním z nejlepších faktů o koriandrové vodě je, že je 100 % bezpečná pro těhotné ženy a kojící matky. 

Lék si můžete připravit namočením 2 čajových lžiček semen koriandru do sklenice vody přes noc. Dalším způsobem přípravy je svaření semen koriandru s vodou. Použijte 2 lžíce semínek a vařte je v ¾  litru vody 15-20 minut, sceďte, nechte vychladnout a vypijte. Můžete nápoj dochutit medem, pokud máte radši sladší chuť.

Jaké jsou vaše zkušenosti s koriandrovou vodou?


Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články