Důležitý vitamín C: Může pomoci na suchou pokožku

Nedostatek vitamínu C se projevuje špatným zdravotním stavem a zhoršenou kvalitou pleti. Když ho máte dostatek a dodáte ho navíc pleti zevně, budete překvapeni výsledkem.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vitamín C je pro tělo nezbytný vitamín, který se mu musí dodávat. Je to z toho důvodu, že si ho tělo neumí samo vyrobit. Odborník na výživu Atli Arnarson považuje za nejlepší zdroje vitamínu C ovoce a zeleninu. Pokud jich člověk má ve své stravě dost, není třeba obracet se na drahé doplňky stravy prodávané v lékárně. Vitamín C lze ale použít také zevně. Účinky vás možná překvapí.

Tekuté doplňky vitamínu C

Ačkoli vitamín C zná mnoho lidí jako tablety nebo rozpustné šumáky, můžete ho zakoupit v lékárně i v tekuté formě. Tato forma se pak dá využít na kůži. Dbejte na to, aby obsah C vitamínu byl 10 %. Roli hraje také množství glycerinu, čím méně ho bude, tím bude tekutina méně mastná.

Vitamín C jako noční krém

Používáte-li noční krém, aplikujte nejprve C vitamín a přes něj potom noční péči. Vitamín C vyživuje pokožku a poradí si se suchou pletí. Pokud ho budete takto používat pravidelně, bude vaše pleť vypadat mladší, jasnější a zdravější. To je dáno účinkem antioxidantů na volné radikály. Podle typu pokožky vybírejte přípravky na glycerinové bázi nebo s nižším obsahem glycerinu, ten tolik nemastí.

Další pozitivní účinky vitamínu C při vnitřním užití

Obecně jsou doplňky vitamínu C nejjednodušším způsobem, jak zvýšit svůj denní příjem tohoto nepostradatelného vitamínu. To se hodí hlavně v zimních a jarních měsících, kdy je potřeba podpořit imunitu a sezóna na čerstvou zeleninu a ovoce je ještě daleko. Dostatek vitamínu C vám pomůže zvýšit hladinu antioxidantů, snížit krevní tlak, podpoří vstřebávání železa a dokonce pomáhá ke snížení rizika vzniku srdečních chorob a demence. Dostatek ovoce a zeleniny (včetně vitamínu C) účinně předchází dně.

Citrusové plody s vysokým obsahem vitamínu C iZdroj fotografie: Pixabay

Co se týče účinků na kůži, kromě toho zevního zmíněného výše, posiluje kožní bariéru i při konzumaci. Je nezbytnou součástí obranného systému vaší kůže. Podle vědecké studie dokonce užívání doplňků vitamínu C zkracuje dobu hojení ran včetně otlaků. Konečně podle zhoršeného hojení právě poznáte nedostatek vitamínu C ve vašem těle.

Kdy dodáváte tělu vitamín C pomocí doplňků stravy z lékárny vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články