Tibetská směs stará 3 000 let: Srdce bude silné jako zvon

Posilte srdce starobylým lékem z pár ingrediencí. Příprava je snadná a vaše srdce se vám za to odmění mnoha lety bezproblémového fungování.

Učební pomůcka lidské srdce na dlani i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidové léčitelství pomocí bylin a zdravých potravin zná lidstvo po tisíce let. V současnosti se lidé vrací stále ochotněji k přírodě a vyhledávají léky z náruče přírody spíš než ty ze zkumavek farmaceutických koncernů. Je nutno zdůraznit, že ne vždy jsou lidové léky tak silné a účinné, leckdy na všechno nestačí. Také je nutno přistupovat k lidovým receptům selským rozumem a vybírat pouze ty, které nejsou nebezpečné.

Jednoduchý recept pro zdravé srdce

Pokud se trápíte srdečním onemocněním nebo vám jde jen o prevenci, můžete vyzkoušet tento starý recept. Jestli váháte, zda se pro vás hodí, doporučujeme nejprve konzultovat jeho použití s vaším lékařem.

Co budete potřebovat?

  • 8 polévkových lžic drceného rozmarýnu,
  • 3 citrony,
  • 2 lžičky tekuté stévie
  • a 2 litry vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Ve vodě povařte rozdrcený rozmarýn. Vařte ho tak dlouho, dokud vám nezbude po odpaření jen litr vody. (To trvá cca hodinu.)
  2. Přidejte stévii.
  3. Citrony oloupejte a nakrájejte na plátky a přidejte je také.
  4. Nyní nechte směs vařit dalších 30 minut.
  5. Hotovou směs dejte do sklenice.

Aplikace a dávkování:

Lidová medicína doporučuje užívat lžíci směsi třikrát denně.

Citrony iZdroj fotografie: Pixabay
Citrony obsahují přes polovinu denní dávky vitamínu C a jejich aroma působí jako antidepresivum

Citrony a zdraví srdce

Citrony obsahují až polovinu doporučené denní dávky vitamínu C, jak dokládá také web Healthline. Tím se snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění a infarktu. Dále obsahuje vlákninu, která je také důležitá pro zdravou hladinu cholesterolu a prevenci onemocnění tepen. O tom, že citron dokáže pomáhat i na psychické zdraví, jsme psali na našem webu JakZdravě už dříve.

5 nenápadných příznaků toho, že srdce nepracuje správně. U mužů a žen se mohou lišit

Rozmarýn plný antioxidantů

Podle dietetičky Jillian Kubaly je rozmarýn plný antioxidantů a flavonoidů, které mají pozitivní vliv na zdraví srdce. Kromě toho má rozmarýn vliv na zdraví nervového systému a, jak psala naše redakce, pomáhá také při problémech se spaním. Jeho vůně pomáhá při bolestech od nervů, což může pomáhat některým diabetikům zlepšovat kvalitu života.

Jakou směs pro zdraví srdce máte rádi vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články