Jak na bolavá záda pomocí spánku | JakZdravě.cz

Zbavte se bolesti zad přes noc. Při dodržení spacích tipů se ráno probudíte bez nepříjemných pocitů

Bolesti zad způsobují různé faktory, od sedavého zaměstnání až po dlouhé stání, špatné držení těla a další. Vyzkoušejte tyto polohy, které uleví zádům a vy se konečně vyspíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud trpíte bolestmi zad, jistě víte, jak moc je sužující, když uleháte, a dokonce i vstáváte s takzvaně rozlámaným tělem. Následně celý den neprožijete na sto procent, protože neustále uhýbáte bolestem. Řešení je ovšem jednodušší, než se zdá být. Nemusíte cvičit a dřít se, spánek za vás vše vyřeší. Jestliže nejsou vaše potíže způsobené onemocněním, následujte několik tipů níže, které vás bolavých zad mohou zbavit
Spánek v takzvaném klubíčku

Jistě znáte polohu klubíčka, možná si ji pamatujete z dětství, kdy vám maminka říkala, ať si za ní jdete lehnout a schoulíte se do klubíčka. Možná si také pamatujete, když vás v dětství bolelo břicho, schoulili jste se, a tato pozice vám poskytla úlevu. Stejně tak to je i u bolesti zad. Uvolníte ploténky, svaly a bude se vám lépe spát. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Spánek na břiše s polštáři

Některé poloha na břiše vás možná udivuje, protože vás může druhý den bolet za krkem, ale věřte, že ti, kteří tuto polohu preferují, a ještě je bolí záda, nyní zajásají. Lehněte si na břicho a dejte si pod hlavu, ale i pod pánev polštář. Doporučujeme spíše nižší polštáře, nikoliv ty vysoké. Díky této poloze uvolníte tlak v kříži i v horní části zad.


iZdroj fotografie: Unsplash

Poloha na zádech s podloženýma nohama

Tato poloha je ideální pro snížení napětí a uvolnění tlakových bodů, rovnoměrně rozloží váhu těla a vy se budete cítit skvěle. Následně se vyrovná páteř a vnitřní orgány budou mít dostatek místa pro správnou funkci a prokrvení. Vezměte si polštář a položte jej pod kolenní jamky. Doporučujeme pod hlavu polštář neumisťovat, ale pokud se bez něj neobejdete, použijte například pouze složený ručník.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Spánek na boku

Jestliže preferujete spánek na boku, vždy se ujistěte, že střídáte levou, ale i pravou stranu. Nesmíte dovolit, abyste vyvíjeli více tlaku na jednu stranu než na tu druhou. V takovém případě by mohla nastat svalová nerovnováha. Doporučujeme, abyste při této poloze měli umístěný polštář mezi koleny, tak udržíte páteř ve správné poloze. To stejné platí i pro boky. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Poloha na zádech

Pokud můžete a chcete, investujte do polohovací postele. Díky vyvýšené matraci může zůstat páteř v přirozené poloze a trup vzpřímený, což je velké plus pro dýchací cesty. Následně si můžete podepřít hlavu polštářem, ale nezapomínejte na to, že byste měli podepřít zároveň i ramena, ne jen hlavu, poté by vás mohla bolet krční páteř.

Jaké polohy při spánku preferujete vy?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby