Ústní voda trochu jinak: Pomůže na plísně, zápach i všemožné pupínky

Ústní voda má desinfekční a antibakteriální vlastnosti, které se dají využít k další péči o zdraví. Usnadnit život vám ale může i v péči o domácnost.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ústní voda má mnoho dalších způsobů použití. Některé vás možná překvapí. Jisté je, že minimálně jedno si budete chtít osobně vyzkoušet. Věděli jste, že když byla vynalezena ústní voda Listerine (v roce 1879), používala se nejprve jako desinfekční prostředek? Až od roku 1970 se datuje její používání jako ústní vody. K čemu dalšímu se tedy hodí ústní voda?

Dezinfekční prostředek a osvěžovač

Používala se tak dříve, použít se tak může i dnes. Pokud vylijete trochu ústní vody do záchodové mísy, povede se vám ji efektivně vydesinfikovat. Navíc provoní koupelnu příjemnou vůní. Funguje proti bakteriím i plísním. Proti zápachu pomůže i v odpadkovém koši. Postříkejte ústní vodou papírovou utěrku a hoďte ji do koše. Nepříjemné pachy budou rázem pryč.

Ústní voda jako deodorant

Ústní vodu můžete použít místo deodorantu. Snižuje tělesný zápach a příjemně voní. Aplikace je snadná. Stačí nalít trochu ústní vody na vatový tampon a několikrát si s ním přejet pod paží.

Na štípance s ústní vodou

Pokud vás štípne komár, použijte ústní vodu. Nikoli ke kloktání, ale k potření svědivého a bolavého místa. Štípanec se pěkně vydesinfikuje a vás to přestane svědit. Skvělý trik, jak se přestat škrábat.

Mladá žena nalévající si ústní vodu z lahvičky iZdroj fotografie: Freepik

Ústní voda v péči o pleť

Na pupínky a černé tečky si stěžuje velké množství žen. Přitom pro jejich odstranění stačí vzít vatový tampon, nanést na něj trochu ústní vody a vyčistit pleť. Stav kůže se zlepší a bude skvěle vydezinfikovaná.

Desinfekce zubního kartáčku

Zubní kartáček, který stojí v koupelně ve vlhku, by si zasloužil čas od času dezinfikovat. (A občas také vyměnit.) K dezinfekci stačí ústní voda v kelímku, do kterého na noc ponoříte zubní kartáček.

Proti lupům i plísni na nehtech

Trápí vás lupy? Nalijte si na hlavu trochu ústní vody, vmasírujte a opláchněte. Stejně účinná dokáže být ústní voda v boji proti plísni nehtů. Naplňte si misku ústní vodou a půl hodiny v ní máčejte nohy. To dělejte každý den, dokud plíseň nezmizí. Jako koupel na nohy vám může ústní voda pomoci také na mozoly.

Jaké další fígle s ústní vodou znáte?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články