Ústní voda je všelék, který lze použít i jako skvělou přísadu do koupele nohou. Pozitivní účinky předčí všechna očekávání

Připravte si pomocí listerinu jedinečnou koupel chodidel, která vám pomůže zbavit se bolesti a mnoho dalšího. Příprava je opravdu jednoduchá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Listerine byl původně vyvinut jako chirurgické antiseptikum, ovšem odborníci v průběhu let přišli na to, že své využití najde v mnoha dalších směrech. Dokáže vás například zbavit lupů, akné či nečistot ve vaší koupelně. Aby toho ovšem nebylo málo, podle posledních informací je tato zázračná směs schopna posílit vaše chodidla, a to pouze za pomoci koupele s jeho obsahem. 

Listerinová koupel nohou a její výhody 

Ačkoliv si většina lidí spojuje Listerine spíše s ústní vodou, jeho opravdové využití ve skutečnosti nezná hranic. Můžete jej použít při úklidu, v boji proti akné nebo vám poslouží jako přípravek, který dokáže ulevit od bolesti nohou. Pokud si budete každý den namáčet chodidla po dobu 45 minut v lavoru, který bude obsahovat směs Listerinu a teplé vody v poměru 1:2, můžete očekávat následující účinky:

  • Vyléčíte mozoly: Mozoly se obvykle léčí kyselinou salicylovou, která je velmi podobná látce methyl salicylát. Tu Listerine obsahuje v hojném množství, a proto by vám koupel nohou s příměskem této ústní vody mohla od tohoto problému velmi hravě ulevit.  
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Prevence infekcí: Esenciální oleje v Listerinu jsou přírodními antimykotiky, které mají potenciál bránit výskytu plísní na nehtech. Je ovšem velmi důležité si uvědomit, že jde spíše o prevenci, než-li o léčbu již započaté infekce. Proto by si měli lidé, kteří jsou již infikováni, o použití Listerinu raději promluvit s doktorem. 
  • Úleva od bolesti: Listerin je obzvláště prospěšný díky metylsalicylátu, který je chemicky podobný aspirinu. Obsahuje ho totiž v hojném množství a jedna studie dokonce prokázala, že by díky této látce mohl být Listerine obzvláště užitečný pro úlevu vašich chodidel.

Listerinová koupel není pro každého

Ačkoliv může být Listerinová koupel pro vaše chodidla velmi prosperující, někteří lidé by se jí měli vyhnout velkým obloukem. Zkontrolujte si proto vždy veškeré složky, které tento přípravek obsahuje, abyste se ujistili, že nejsou v rozporu s vašimi alergiemi. Dále by si měli dávat pozor lidé s citlivou pokožkou nohou, s otevřenými vředy na chodidlech a koupelím by se měli vyhnout také malé děti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Listerinová koupel pomáhá lidem udržovat nohy měkké, čisté a zdravé, ovšem pokaždé byste se měli poradit se svým lékařem, zda je pro vás tato forma koupele vhodná. V případě že ano, na nic nečekejte a dejte šanci tomuto všeléku ukázat, co dokáže. 

Vyzkoušeli jste již listerinovou koupel nohou?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články