Už žádné kruhy pod očima. Účinná maska z brambor odstraní tmavé stařecké skvrny a pleť vypne do krásy

Problém, který často trápí zejména ženy. Kruhy pod očima je ale možné efektivně eliminovat. Jak na to?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento problém je celkem běžný, ale častěji trápí především ženská pohlaví. Kruhy pod očima je sice možné skrýt kosmetickými přípravky, ale svoje přesvědčení o tom, že jste krásná, tím neuspokojíte. Naštěstí existuje několik efektivních receptů na masky, které si můžete vytvořit vy sami doma, a také řada tipů, které když budete pravidelně praktikovat, kruhy dozajista časem zmizí. 

Tipy pro udržení krásné pleti bez kruhů pod očima

  • Neumývejte si obličej horkou vodou, snažte se pokaždé použít tu studenou. Nejenže vás to dozajista nabudí energií, ale udrží to váš obličej svěží. Pro zlepšení účinku můžete zkusit klidně i kostky ledu.
  • Zkontrolujte, zda potíže nevznikly v důsledku nesprávně vybrané kosmetiky nebo přípravků pro péči o vaši pleť. Některé z obsažených složek totiž způsobují určitým skupinám otoky. Například ricinový olej, sloužící k růstu a posílení řas, je s nimi často spojován. Zkuste tedy vaši nově zakoupenou kosmetiku čtyři dny nepoužívat a pokud kruhy odezní, problém je vyřešen. 
  • Omezte konzumaci soli a alkoholu. Tyto potraviny totiž zadržují tekutinu v těle a přispívají k otokům.
  • Pijte hodně čisté vody. Nedostatek vlhkosti může také přispět k tvorbě kruhů pod očima. 
  • Dbejte na dostatek spánku. Spánek je nejdůležitější součástí dne pro relaxaci našeho těla. Neměli byste ho zanedbávat i z mnoha jiných důvodů. Zkuste chodit spát dříve a dopřejte si sedm až osm hodin spánku denně.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Účinná maska z brambor

Brambory nastrouhejte na jemném struhadle a dejte je do gázy. Při pokládání směsi v tenké látce na oči musíte být ve vodorovné poloze. Nechte působit okolo patnácti minut a nakonec masku sundejte, umyjte se a naneste oční krém. Existuje i druhá možnost pro tento typ masky, kdy brambory uvaříte ve slupce, následně je nakrájíte na polovinu a vložíte do ledničky do té doby, než vychladnou. Aplikujte je na oči po dobu patnácti minut stejně jako v předchozím případě a po uplynutí dané doby si umyjte obličej vodou. Nakonec také naneste oční krém.

Účinná maska z černého čaje

V tomto případě uvařte ve 100 mililitrech vody lžičku pravého černého čaje, ale pozor, důležité je nenechat vodu vypařit. Ihned, jak se dostane do bodu varu, vypněte sporák. Poté nechte směs na třicet minut uležet. Do tekutiny namočte bavlněné polštářky, které užíváte pro odličování. Ty naneste na oči a nechte působit po dobu deseti minut. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Účinná maska z bílého chleba a mouky

Vezměte trošku měkké vnitřní části bílého chleba a ponořte ji do studeného čerstvého mléka. Drobky nechte ponořené co nejdéleaby ho nasály co nejvíce. Následně si tuto směs naneste na oči a nechte působit po dobu dvaceti minut. Oči si poté jen umyjte, nemusíte už aplikovat žádný krém. Pravidelné používání masek povede ke zlepšení celkového vzhledu pokožky, avšak především té kolem očí.

Zdroj: Food, Health Site

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články