Vrásek se dá zbavit bez nutnosti jít „pod kudlu“. Vedle kosmetických produktů existuje i přirozená cesta

Vrásky trápí mnoho žen, některé už před třicítkou. Naštěstí existuje dost možností, jak jejich vznik oddálit, případně snížit viditelnost těch, které se už objevily.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vrásky jsou kožní záhyby, které se objevují s věkem, kdy kůže produkuje méně bílkovin kolagenu a elastinu. Kůže je proto tenčí a méně odolná vůči poškození. Jak vysvětluje zdravotní sestra Cynthia Cobb, DNP, na vzniku vrásek se podílí několik faktorů, jako je působení životního prostředí, dehydratace a toxiny. Vrásky jsou však přirozenou součástí stárnutí a v jisté míře se jim dříve či později nevyhne nikdo. Lze je však redukovat, a to jak přirozenými způsoby, tak i používáním speciální kosmetiky. 

Co můžete udělat, abyste zpomalili vznik vrásek

Přestaňte kouřit

To, že kouření škodí zdraví, ví asi každý. Mnoho lidí však neví, že kouření způsobuje předčasné stárnutí, respektive zvyšuje množství jeho projevů, a to obzvláště v obličeji. Jedna studie porovnávala obličeje 79 párů jednovaječných dvojčat, z nichž jedno kouřilo a druhé ne. Rozdíly v jejich obličejích byly skutečně do očí bijící.

Zvyšte příjem antioxidantů

Kůže je vystavena většímu oxidačnímu stresu než kterýkoli jiný orgán v těle. To znamená, že vaše pleť může být poškozena už jen tím, že se věnujete každodenním činnostem. Antioxidanty pomáhají bojovat proti škodám, které oxidativní stres na vašich buňkách způsobuje. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

I když si můžete koupit opalovací krém nebo krém proti vráskám obohacený o antioxidanty, existuje spousta dalších způsobů, jak pleti antioxidanty dodat. Konzumace potravin jako jsou borůvky, fazole, hroznové víno, kapusta a špenát vám pomůže získat zdravou pleť zevnitř a pomůže vám tak snížit známky předčasného stárnutí.

Používejte opalovací krém

Většina lidí ví, že používání opalovacího krému s ochranným faktorem (SPF) nad 30 pomáhá předcházet rakovině kůže. Studie z roku 2013, publikovaná v časopise Annals of Internal Medicine zjistila, že opalovací krém také pomáhá oddálit příznaky stárnutí. 

Speciální krémy a kúry

Kosmetický průmysl ušel v posledních letech dlouhou cestu, vyvíjí se stále více procedur, které pomáhají přirozené regeneraci pleti a poskytují výsledky, které vypadají jako práce plastického chirurga. Na trhu existuje celá řada krémů proti stárnutí. Určitě jste viděli reklamy na retinoidy, tretinoin, kolagen a všechno možné a možná si kladete otázku, zda tyto produkty skutečně fungují. 

Odpověď bohužel není tak jednoduchá. Dobrou zprávou je, že tyto produkty pomohou stárnutí předcházet. Jejich účinnost závisí hlavně na jejich složení. S redukcí vrásek je to však již složitější. Pokud jsou vrásky hluboké a nějaký produkt vám slibuje, že vás jich do 14 dní zcela zbaví, budete nakonec výsledkem zklamaní. Nečekejte tedy zázraky. Nicméně k jisté redukci skutečně dojít může, výsledek závisí na kvalitě produktu a také na tom, zda jej používáte správně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Speciální produkty

Kromě běžných krémů můžete využít i speciální produkty na vrásky. Jedním z nich je například značka Fillerinas od švýcarské společnost Labo Suisse, které je na českém trhu poměrně krátkou dobu. Společnost si nechala patentovat proces transdermální technologie, který umožňuje zmenšit velikost molekul kyseliny hyaluronové na velikost, která jim umožňuje proniknout hlouběji do pokožky a působit tak proti vráskám ještě účinněji. 

Působí podobně jako injekce, ale lze je aplikovat z domova a samozřejmě bez injekcí. Ošetření Fillerina funguje díky jedinečnému složení 12 různých kyselin hyaluronových, 3 typů kolagenu a 2 různých elastinů. Každá ze tří účinných látek má v péči o pleť jinou úlohu, ale jejich synergie je dle dostupných recenzí vynikající.

Účinnost Filleriny

Fillerina je k dispozici ve třech různých koncentracích podle stavu vaší pleti a vrásek. Samotné ošetření trvá pouze 14 dní a pro dosažení maximální účinnosti by se mělo opakovat každých 6 měsíců. Při dodržení správných rad pro aplikaci lze v závislosti na typu vrásky nebo nerovnosti pleti snížit výskyt vrásek a nerovností až o 15-45 %. Pro udržení optimálních výsledků se doporučuje používat během procedury ošetření obličeje související krémy.

Vývoj bez zvířat

Společnost Labo Suisse navíc věnuje zvláštní pozornost tomu, aby účinnost jejích výrobků byla nejen subjektivně prokázána, ale také vědecky testována. Může se pochlubit téměř 30 patenty a její výrobky jsou dostupné v téměř 50 zemích světa. Všechny její výrobky jsou veganské a společnost se zavázala vyvíjet výrobky bez testování na zvířatech ještě před zavedením evropské legislativy.

Jaké jsou vaše zkušenosti se speciálními produkty proti vráskám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články