Máte vybledlé kalhotky v rozkroku? Je to vážnější, než se zdá

Pokud jste si všimla, že jsou vaše kalhotky vybledlé v oblasti rozkroku, rozhodně to neignorujte. Může jít o velmi vážný problém.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ženy čas od času mohou zpozorovat na svých kalhotkách vybělené skvrny, které mohou připomínat známku choulostivého onemocnění. Jak ovšem uvádí serveru Healthline, ve většině případů má tato skutečnost jasnou příčinu, které se není třeba bát. Přesto je však dobré být na pozoru a své spodní prádlo pravidelně kontrolovat (problémy mohou nastat zejména tehdy, pokud se na něm objeví krev nebo zapáchající výtok).

Výtok z pochvy a co ve skutečnosti značí 

Pokud jste si všimla fleků na svém spodním prádle, nemusíte mít žádné obavy. Jedná se totiž o typický příznak toho, že je vaše pohlavní ústrojí zdravé a funguje tak, jak má. Rozhodně se proto nemusíte ani stydět, pokud by se vybledlé skvrny objevily na všech vašich kalhotkách či jiných kusech oblečení. O celé skutečnosti promluvila i uznávaná gynekoložka Anne Henderson, která se snaží uklidnit každou ženu před pochmurnými myšlenkami: 

Kalhotky iZdroj fotografie: Depositphotos
Vybledlé skvrny na kalhotkách značí, že je s vaší pochvou vše v pořádku

„Zdravá pochva má obvykle kyselejší PH, na které dohlížejí zdravé bakterie, jako jsou laktobacily. Tyto laktobacily pomáhají udržovat vaginální pH v rovnováze a zabraňují množení škodlivých bakterií v pochvě, které mohou způsobit infekce, jako jsou například bradavice. To však znamená, že pH vašeho výtoku může být mírně kyselé, a proto může v některých případech zabarvit spodní prádlo,“ sdělila veřejně. 

Babské rady na prevenci i léčbu vaginální kvasinkové infekce: Dozajista oceníte účinky jogurtu a tea tree oil

Doktorka také apeluje, že je v pořádku mít výtok, který není zbarvený a nezapáchá. V případě, že by však změnil svůj odstín nebo byste pocítili, že je s ním něco v nepořádku, raději se poraďte s lékařem. Mohlo by to totiž značit přítomnost vážného onemocnění. Na webu JakZdravě jsme také psali o benefitech pravidelné masturbace

Jak často se tyto skvrny objevují vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články