Vysoký cholesterol bude minulostí: Pomůže bylinka, kterou lze natrhat zdarma venku

Pokud vás trápí vysoký cholesterol, rozhodně byste to neměli nikdy ignorovat. S problémy vám dokáže snadno pomoci tato účinná bylinka.

                   

Vysoký cholesterol je nepříjemný problém, který představuje vážné nebezpečí pro lidský organismus. Pokud se s ním potýkáte i vy, raději byste to neměli ignorovat a co nejdříve zakročit – jak totiž uvádí lékařka Megan Soliman, z dlouhodobého hlediska může tento faktor přispívat k vyššímu riziku srdečního infarktu a mozkové mrtvice. S jeho snížením vám však dokáže poměrně snadno pomoci tato osvědčená bylinka. 

S vysokým cholesterolem vám pomůže tato bylinka 

Brutnák je velmi účinná rostlina, která se v přírodní medicíně využívá již po staletí. To především díky jeho obsaženým složkám a zajímavých účincích, jimiž disponuje. Jeho pravidelná konzumace vám například dodá vitamín C, třísloviny, cholin, ale také organické kyseliny, křemík a saponiny. Právě díky nim se také osvědčil při řadě problémů, a to zejména co se týče vysokého cholesterolu a krevního tlaku. 

Cholesterol v krvi iZdroj fotografie: iStock
Brutnák vám pomůže snížit hladinu vysokého cholesterolu

Pokud se tedy s těmito problémy potýkáte i vy, pokuste se zařadit brutnák do svého jídelníčku, a to dle webu Bylinkyprovsechny nejlépe ve formě nálevu. Ten si připravíte tak, že nasypete čajovou lžičku nadrobno nasekaných čerstvých listů rostliny (případně polévkovou lžíci sušeného brutnáku) do 250 mililitrů vařící vody. Jakmile poté nápoj vychladne, jednoduše ho vypijte a pokračujte ve svých každodenních činnostech.

Co udělá ketogenní dieta s hladinou cholesterolu?

Pro získání maximálního účinku je nejlepší pít tento zázračný elixír alespoň třikrát denně mezi jídly. Jeho pravidelná konzumace mimo jiné pomáhá čistit tepny od dalších usazenin, snižuje nervové napětí a zlepšuje funkci nadledvinek a metabolismu. Stejně tak vám pomůže detoxikovat tělo a podpoří chod metabolismu. Na webu JakZdravě jsme také psali o příznacích, kterými se může vysoký cholesterol projevit.

Jak se brutnák osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články