Zdravé vlasy bez lupů. Vyzkoušejte tradiční směs z přírodních surovin, která vás zbaví problému během jednoho mytí

S těmito tipy a triky už se nebudete trápit s nepříjemnou olupující se kůží na hlavě. Lupů se konečně zbavíte, a to i bez drahých šamponů a prostředků na vlasy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud si musíte vlasy mýt téměř každý den jen kvůli tomu, že se vám loupe kůže a tvoří se lupy, tak jste tu správně. Prozradíme vám několik domácích tipů a triků, jak se jich rychle a účinně zbavíte, a to téměř zadarmo. Opravdu není třeba kupovat všechny ty drahé produkty, které většinou ani moc nefungují. Přírodní metody vám lupy uklidí z cesty, a to jednou pro vždy. Už žádná odumřelá kůže ve vašich vlasech a na pěšince.

1. Použijte směs citrónu, tvarohu a oleje

První metoda, jak se rychle zbavit lupů, je využití těchto tří potravin. Každá ze složek pomůže jinde a dohromady tvoří perfektní kombinaci. Citrón se postará o exfoliaci a odstranění odumřelých buněk z povrchu kůže. Tvaroh pokožku zklidní, osvěží a také poskytne dostatek hydratace. Poslední ingrediencí je olej, může být olivový či kokosový. Ten pokožku vyživí a postará se o to, aby se hned tak loupat zase nezačala. Směs aplikujte jednou týdně na 15 – 20 minut, pak opláchněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Pomůže i obyčejný žloutek z vajíčka

Další přírodní prostředek, který odstraní lupy, je vaječný žloutek. Na první pohled se tohle sice může zdát trochu postavené na hlavu, ovšem je to opravdu účinné. A za zkoušku nic nedáte, jedno či dvě vajíčka obětovat může každý. Příprava této masky je jednoduchá, pouze vezmete vejce, oddělíte žloutek a bílek, rozšleháte žloutek vidličkou a můžete aplikovat. Je dobré vlasy schovat pod plastovou čepici. Používejte jednou týdně, opět na 15 – 20 minut.

3. Jedlá soda jako přirozený odstraňovač lupů

Jedlá soda má mnoho využití. A to nejen v kuchyni, ale například také při úklidu, nebo právě když odstraňujete lupy. Díky látkám v ní obsažených je opravdu velice účinná a odumřelé kůže vás zbaví během chvíle. Aplikujte sodu do mokrých vlasů mezi kořínky a promasírujte. Potom nechte chvilku působit, pak spláchněte. Pravidelné používání přinese nejlepší výsledky. Jedlou sodu lze dokonce i úplně vyměnit za šampon.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Zkuste masku na vlasy z octa

Dalším tipem pro vypořádání se s lupy je ocet. I tato surovina má nespočet využití, a to jak při vaření a pečení, tak také při uklízení. Domácí jablečný ocet je totiž slabě koncentrovaná kyselina octová. Ta pokožku zbaví odumřelých buněk, a tím urychlí i regeneraci. Aplikovat stačí jednou týdně, pouze ke kořínkům. Chvíli pokožku masírujte, a následně nechte 20 minut působit.

5. Přírodní šampón obsahující Tea Tree olej

Tea Tree olej je znám pro své zázračné schopnosti. Tato esenciální vonná látka je vhodná na masáže, pro zdravou pleť, ale zvládne také uklidnit vaše nervy. Mimo jiné se dokáže postarat i o nežádoucí lupy a odlupující se pokožku. Tea Tree olej je často obsažen v přírodních šamponech. Pokud v tom vašem není, pak lze olejíček koupit zvlášť. Přidat ho můžete do celého vlasové produktu nebo lze přikápnout při každém použití.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6. Ústní voda není skvělá jen pro dentální hygienu

Ústní vodu většina z nás používá nejspíš pouze pro dočištění chrupu a zbavení se zapáchajícího dechu. Napadlo vás však někdy, že se dá využít i jinak? Například vám může hodně pomoci v boji proti lupům. Pokud totiž smísíte ústní vodu s vodou obyčejnou v poměru zhruba 1 : 9 a vlijete do vlasů, tak se díky exfoliačním látkám zbavíte horní odumřelé vrstvy kůže. Aplikujte vždy po vaší mycí rutině a z hlavy nevyplachujte.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články