Zbavte se bolesti hlavy do 5 minut a bez prášků. Stačí stlačit tyto dva body na pár sekund

S těmito snadnými tipy se bolesti hlavy zbavíte do 5 minut. Dokážeme vám, že to jde i bez prášků a dlouhého čekání na jejich účinek. Úleva přijde mnohem rychleji.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jestliže vás bolí hlava a pilulku si brát nechcete nebo nemáte žádnou po ruce, pak pro vás máme super triky. Jedním z účinných způsobů, jak se zbavit bolesti hlavy a migrén, je takzvaná akupresura. Je to obdoba známé akupunktury a reflexní terapie. Tato masážní technika však nevyžaduje žádné lékařské znalosti. Zabere vám pouhých 5 – 10 minut. Postačí každý bod zhruba jednu minutu masírovat lehkým tlakem. A bolesti řeknete okamžitě sbohem.

Bolest hlavy a techniky akupresury

Prvním krokem, než začnete samotnou masáž, je naprosto se uvolnit, uklidnit a posadit se či si lehnout. Pohodlí a uvolněnost jsou zde stěžejní. Poté už můžete začít s masážemi. Akupresurní body budete postupně pod lehkým tlakem masírovat krouživými pohyby. Každému bodu věnujte 30 sekund až minutu. Úleva od bolesti hlavy by se měla dostavit poměrně rychle, maximálně do pár minut.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bod třetího oka neboli Yintang

Prvním akupresurním bodem je bod Yintang, který je také známý jako bod třetího oka. Je umístěn přímo mezi obočím, přesně tam, kde se kořen nosu napojuje na čelo. Jako i ostatní akupresurní body nemá tento bod pouze jeden léčivý účinek. Jestliže máte unavené oči, také s tím si dokáže poradit a únavu odstranit.

Symetrické akupresurní body Zan Zhu

Tyto dva body – Zan Zhu – se nacházejí u počátků obočí. Masáž provádějte tedy těsně pod obočím, a to směrem k vlasové části hlavy. Ani zde nebude mít tlaková masáž pouze jeden efekt. Nejen, že může účinně uvolnit ucpaný nos, ale dokonce vylepšuje ostrost zraku. Vhodnou dobou lehké masáže je zhruba 1 minuta.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Body Yingxiang pro odstranění bolesti havy

Tyto dva body jsou opět osově symetrické a najdete je ve výšce mezi rty a nosem a zhruba v šířce úst. Nejsnadněji je odhalíte tak, že je najdete po hmatu. Stačí nalézt důlek ve spodní části čelisti. Po masáži těchto bodů se vám nejen uleví od bolesti hlavy, ale také zubů, a navíc ze sebe uvolníte všechen stres.

Tian Zhu dvojice bodů proti bolesti hlavy

Tyto body jsou první, které se již nenachází na obličeji, ale v zadní části hlavy. Jsou umístěny přímo u linie vlasů. Opět jsou symetricky postavené na levé i pravé části zátylku. Jejich masáž pomůže pro uvolnění ucpaného nosu kvůli rýmě, a samozřejmě si také poradí s bolestí očí, uší a hlavy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Shuai Gu body pár centimetrů nad ušima

Tyto akupresurní body se nachází zhruba 1 až 2 centimetry nad ušima. Nejlépe je najdete správným ohmatáním. Stačí se zaměřit i na ty nejmenší nerovnosti. Jakmile najdete požadované prohlubně, je čas na masáž. Ta vám pomůže nejen s bolestmi hlavy, ale navíc také s únavou očí.

Akupresurní body He Gu na rukách

Tyto dva symetrické body jsou umístěny každý na jedné ruce. Naleznete je na hřbetu ruky mezi kloubem palce a ukazováčku. Se správnou masáží můžete dosáhnout dokonce i zmírnění bolesti zad, zubů nebo napětí ve svalech na krku. Tlak na body bude stačit vyvinout pouze na minutu a bolesti samy odezní.

Dáte těmto rychlým masážím akupunkturních bodů příště příležitost?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění