Silný domácí nápoj, který spaluje tuky, pročišťuje organismus a dodá energii na celý den

Vyzkoušejte domácí nápoj ze 3 surovin. Budete se divit, jak skvěle se po něm budete cítit. Dodá energii, pročistí tělo od škodlivin a pomůže vám zhubnout.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Využijte sílu přírody ve svůj prospěch. V obyčejných ingrediencích, jako je máta, okurka a citron, objevíte plno energie a pročistíte své tělo od škodlivin. Nápoj z těchto tří ingrediencí nastartuje metabolismus, což ocení hlavně ti z vás, kteří se snaží zhubnout. Proč? Protože, jak potvrzuje nutriční terapeutka Helen West a další odborníci, některé potraviny umí pomáhat přímo se spalováním tuků. Mimo to pomáhají i s pročištěním těla a dodají energii na celý den.

Recept na zázračný nápoj

Co budete potřebovat:

  • 2 litry vody
  • 1 okurku
  • 1 nebo 2 citrony
  • 10–12 lístků máty

Postup, jak nápoj připravit:

  1. Okurku a citrony pečlivě omyjte a nakrájejte.
  2. V misce řádně promíchejte kousky a přidejte lístky máty.
  3. Směs přendejte do většího džbánu nebo jiné velké nádoby.
  4. Zalijte vodou a dejte do lednice vychladnout.
  5. Každé ráno na lačný žaludek pijte.

Okurka a její účinky na zdraví

Jistě si pokládáte otázku, proč zrovna okurka. I když se skládá převážně z vody, obsahuje hodně výživných látek. Najdete v ní vitamíny, minerály a antioxidanty. Tím, že obsahuje vodu, skvěle hydratuje a zavodňuje organismus. Navíc pravidelná konzumace okurek pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a skvěle se hodí při redukční dietě.

iZdroj fotografie: PIxabay

Co udělá s vaším zdravím citron?

Další ingrediencí v nápoji je citron. Proslul svým vysokým obsahem C vitamínu. Stejně jako okurka pomáhá udržovat zdravou váhu. Hraje roli při prevenci srdečních onemocnění a anémie. Jako každá plodina s vysokým obsahem vitamínu C a antioxidantů pomáhá předcházet vzniku rakoviny.

Máta – léčivá bylina

Jistě znáte mátový čaj, který vyřeší většinu žaludečních a trávicích nepohodlí. Také pomáhá při bolesti při kojení, ale nedoporučuje se pít ve velkém množství. Během laktace nadměrná konzumace mátového čaje snižuje produkci mléka, takže se bude spíš hodit pro maminky, které potřebují kojení ukončit. Do povědomí se už nedostal pozitivní dopad máty na mozkové funkce. Ačkoli se tento účinek stále vědecky ověřuje, existuje domněnka, že peprmint má vliv na pozornost a zapamatování.

Jaký je váš oblíbený ranní nápoj?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články