Získejte své mládí zpět – napravte nejčastější zlozvyky, kterými soustavně ničíte pokožku svého obličeje

Abyste udrželi vzhled obličeje v té nejlepší kondici, níže se můžete seznámit s nejčastějšími návyky, které pleti vůbec neprospívají a mají na ni negativní vliv.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mít krásnou a svěží pleť je pravděpodobně přání každého člověka, který dbá o svůj vzhled a tělesné zdraví. Bohužel však mnoho zlozvyků, jež v současné době dělá většina lidí naprosto každý den, může vést k jejímu soustavnému poškozování – a to i přes to, že byste to do nich nikdy neřekli. Lékařka Hansa Bhargava radí, čemu se vyhnout, abyste získali zpět krásný a svěží vzhled obličeje.

1) Neumýváte si obličej před spaním

Svou pleť byste měli každý den před spaním umývat, abyste ji zbavili všech nečistot a olejů, které se na ní během dne hromadí – a to i přes to, že na svém obličeji žádnou špínu nevidíte. Tuto zásadu byste měli brát v úvahu, obzvlášť pokud bydlíte ve větším městě, kde je zvýšený výskyt smogu a toxinů ve vzduchu. Ty se totiž mohou v opačném případě hromadit na vaší pokožce a v důsledku způsobovat nepříjemné kožní infekce, včetně akné nebo vyrážek. Pokud se večer nemůžete dostat k umyvadlu, alespoň si obličej utřete hebkou utěrkou. 

2) Aktivní a pasivní kouření 

Nikotin snižuje průtok krve pokožkou, což znamená, že se jí v důsledku nedostává potřebný přísun kyslíku a dalších důležitých živin. Cigarety navíc obsahují mnoho chemických látek, které poškozují kolagenové a elastinové proteiny, což může podle dermatologů snadno vést k poškození struktury pokožky obličeje. Kromě toho byste měli brát na vědomí, že léta špulení rtů, abyste udrželi cigaretu v puse, nebo mhouření očí, abyste se vyhnuli kouři, mohou v těchto oblastech prohloubit vrásky a učinit je viditelnějšími. 

3) Vynechávání opalovacího krému 

Sluneční paprsky sice mohou být příjemné, ale neměli byste zapomínat na to, že obsahují ultrafialové záření, které poškozují pokožku, vedou k jejímu předčasnému stárnutí a mohou být také příčinou rakoviny kůže. Proto pokud chodíte často ven a milujete opalování, rozhodně byste nikdy neměli zapomínat na používání správného opalovacího krému, jenž vaši kůži ochrání, a navíc vám pomůže získat mnohem zdravější vzhled. 

iZdroj fotografie: Pixabay

4) Nedostatek ovoce a zeleniny v jídelníčku 

Ovoce a zelenina jsou zdravé potraviny, které obsahují řadu antioxidantů, vitamínů a dalších potřebných živin podporujících zdraví těla a krásnější vzhled pokožky. Nikdy by proto neměly chybět ve vašem každodenním jídelníčku, a to obzvláště během letních měsíců. Vyhnout byste se měli naopak zpracovaným potravinám a produktům plným cukru, jako jsou lízátka, zmrzliny a jiné sladkosti, protože ty podle odborníků urychlují proces stárnutí a jsou plné chemických sloučenin, jež mají velmi negativní důsledky na zdraví těla a pokožky. 

5) Neustálé mačkání pupínků na obličeji 

Pokud se vám na obličeji objeví pupínek, neměli byste se ho snažit ihned silou mačkat, aby zmizel co nejdříve. Tímto způsobem totiž můžete způsobit, že se do postiženého místa dostane infekce, která v důsledku vaši pleť poškodí mnohem více. V tomto případě byste měli raději sáhnout po správném léčivém krému, jenž nevzhledný problém vyléčí a ochrání vaši pleť před potenciálními riziky. 

Zdroj: WebMD

Jak o pokožku svého obličeje pečujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Štěně v podvyživeném stavu se jen o vlásek podařilo zachránit díky stížnostem na sociálních sítích
Události247
Události247
NATO vstupuje do války, zní z Kremlu
VědaŽivě
VědaŽivě
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit
adbz
adbz
Psí strach z vysavače se může stupňovat: Jak ho to odnaučit dřív, než ztratí důvěru ke svému majiteli