5 tipů pro hezké ráno, jak vypadat lépe a mít po celý den dostatek energie

Lidé se odjakživa dělí na ranní ptáčata a noční sovy. Zatímco ti první každé ráno vítají s úsměvem, pro ty druhé vstávání představuje noční můru. Nepříjemný stres po ránu odstraní ranní rutina složená ze správných návyků.

Ranní sklenice vody
                   

To, v jakém stavu a s jakou náladou se probudíte, může ovlivnit celý den. Ráno potřebujete doplnit energii a vzpružit se, aby vám nechyběla energie i po zbytek dne. Pokud vám právě tento okamžik činí velké problémy, pomůže správné nastavení každodenní rutiny, díky níž se budete nejen cítit lépe, ale také skvěle vypadat.

Sklenice vody hned po probouzení

Během spánku tělo nepřijímá žádné tekutiny. To se po ránu může projevit mírnou malátností, někdy i bolestmi hlavy a unaveně vyhlížející pletí s hlubšími a výraznějšími vráskami.

Každé ráno hned po probuzení vypijte velkou sklenici vody. Podpoříte hydrataci organismu a nastartujete metabolismus. Ranní hydratace navíc prospěje i vaší pokožce, která se krásně osvěží a vypne.

Nejlepší snídaně pro hezké ráno

Říká se, že snídaně je základem každého dne. Měla by vám dodat dostatek energie, ne vás utlumit. Ideální snídaně by měla obsahovat vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a zdravých tuků.

Energie z typické sladké snídaně nevydrží dlouho, zato bílkoviny vás zasytí na delší dobu a přestanou vás trápit dopolední chutě na nezdravé svačinky.

Máte-li po ránu čas, připravte si bohatou vaječnou omeletu, míchaná vajíčka nebo vydatnou ovesnou kaši s mlékem či řeckým jogurtem. Nejste-li zvyklí snídat, nebo ráno nic nestíháte, nachystejte si na cestu do práce proteinový koktejl třeba s čokoládovou příchutí.

Ranní čaj pro pohodovější začátek dne

K pohodovému ránu patří šálek dobrého čaje. Například kvalitní zelený čaj obsahuje složky s účinky antioxidantů, které jsou nezbytné pro každodenní boj s volnými radikály, jež brání vzniku oxidačního stresu. A právě ten je klíčovým viníkem předčasných projevů stárnutí.

Nepatříte-li mezi milovníky čaje, vyzkoušejte instantní bylinný nápoj s výtažky z čaje, který si v různých příchutích můžete zakoupit u nezávislých členů v rámci distribuční sítě Herbalife Nutrition.

Antioxidanty pro zdravější a mladší pokožku

Antioxidanty se přirozeně nachází v potravinách, ale přidávány jsou i do kosmetiky. Mezi silné zástupce antioxidantů patří například vitaminy C a E, které bývají součástí čistících přípravků, sér, krémů i opalovacích přípravků.

Přispívají k lepší péči o zdravou pleť zvnějšku a chrání je před působením škodlivých látek. Naučte se každé ráno své pleti poskytnout nejlepší péči za pomoci produktů bohatých na antioxidanty a opalovací krémy používejte bez ohledu na počasí.

Ranní cvičení pro kvalitnější spánek

Pravidelné cvičení prospívá zdraví a kráse. Pohyb po ránu rozpumpuje tělo i mysl. Budete se cítit plni energie a vaše pokožka bude vypadat mladší a zářivější. Je přitom jedno, zda cvičíte jódu doma na podložce, chodíte ven na kratší procházku nebo si před odchodem do práce dopřejete několik bazénů.

Začátky jsou krušné zvlášť, když se jedná o nové návyky. Tyto si však dříve nebo později zamilujete, protože se díky nim budete cítit nejméně o deset let mladší a čilejší. Pokud vám k tomu pomohoudoplňky stravy Herbalife Nutrition, je to jedině dobře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Alena Búdová

Zobrazit další články