Bezpečné odstranění kožních výrůstků zajistí laser

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Bradavice a další vady na kráse už nemusí snižovat vaše sebevědomí. Objednejte se na odstranění kožních výrůstků. V Praze jsou vám k dispozici špičková pracoviště, kde vás zbaví nejrůznějších beauty problémů během několika minut. Pomocí laseru se dají “vygumovat” dokonce i pihy, pokud toužíte po jednolitém porcelánovém tónu pleti. Paprsek si za dostupnou cenu poradí též s nepěknými fibromy. Zjistěte, jak takové ošetření funguje.

3 možnosti odstranění kožních výrůstků s jizvami i bez

  1. Jedna z tradičních metod, kdy dochází k odstranění kožních výrůstků, pracuje se skalpelem, kterým se útvar vyřízne. Otevřená rána se následně sešije jedním nebo více stehy a místo potenciálně nebezpečného znaménka zaujme mini jizvička, která časem vybledne, až není skoro vidět. Ne každý ale považuje takový zákrok za pozitivní změnu, zvlášť v mladém věku, kdy jsou nám rizika rakoviny kůže ještě na hony vzdálená.
  1. Další způsob, kterým se řeší odstranění kožních výrůstků, spočívá v aplikaci tekutého dusíku na bradavici či fibrom. Ty se během jedné procedury nebo série opakovaných zákroků zmrazí a zničená tkáň se během několika dnů odloučí. Aplikace dusíku se většinou obejde bez jizev, ale zaručit to nelze.
  1. Třetí varianta pracuje na odstranění kožních výrůstků laserem. Opět se jedná o ambulantní zákrok. Krátce to štípne a voalá, flíček nebo jiný nezbeda se z vaší pokožky doslova odpaří. Na ošetřeném místě se vytvoří něco jako odřenina, která se nejpozději do týdne beze zbytku vyloupe.

Zdobí vás piha krásy?

Než ulehnete pod laser, zamyslete se, jestli je odstranění kožního výrůstku opravdu nutné. Možná je vám známý fenoménem, kdy si žena s rovnými vlasy za každou cenu snaží vytvořit vlnitý účes a naopak. Dívka obdařená kudrnami je zarputile žehlí a když prší, nedostanete ji ven, protože by se jí tam vlasy opět zkroutily. Podobná situace panuje i na “trhu” s pihami. Dívky, které políbilo slunce, by si laser nejraději koupily na doma, zatímco “bledé” tváře chodí na permanentní make-up, kde jim slušivé pihy tetují jehlou. Není škoda, komplikovat si tímto způsobem život?

Vystouplé pihy na těch správných místech působí jako afrodiziakum a ne nadarmo byly v nedávné minulosti romanticky označovány jako znaménka krásy. Jistě si vybavíte, že si dámy s parukami na dvoře jistého francouzského krále umělé pihy dokonce nalepovaly, aby jejich tvář vypadala lépe. Odstranění kožního výrůstku, respektive pihy, zvažte především v případě, že se jedná o velkou rozpitou pigmentovou skvrnu s nerovnoměrným okraji.

Jak laserová vaporizace odstraní kožní výrůstky

Mobilní laserový přístroj je vybaven ohebným ramenem s hlavicí. Tu přiloží lékař na konkrétní místo vašeho těla, kde má dojít k odstranění kožního výrůstku, a poté aktivuje laser. Paprsek řízený počítačem tkáň vrstvu po vrstvě nahřívá a tím ji odpařuje. Ošetření drobné plochy vydržíte bez lokálního umrtvení, ale bude to trochu štípat. Větší oblasti vám potřou anestetickou mastí a někdy se do kůže dokonce píchá injekce, aby vaporizace nebolela.

Existuje více typů útvarů, s nimiž se můžete objednat na laserové odstranění. To vás zbaví následujících kožních výrůstku. Konkrétně zničí:

  • bradavice,
  • fibromy (vypadají jako nahnědlé cecíčky),
  • xantelasmata (nažloutlé tukové bulky),
  • angiomy (červená znaménka),
  • pihy a pigmentové skvrny
  • a jizvy.

Raší vám na krku a v podpaží trsy fibromů? Do nohou jste chytli bradavice a k tomu se vám rozlézá po tváři stále větší nahnědlá skvrna, kterou nemáte chuť maskovat každý den make-upem? Výborně. Teď už víte vše podstatné k možnostech odstranění kožních výrůstků. Také lépe odhadnete metodu, jak můžete mít do několika dnů opět dokonalou pokožku. Neriskujete však popáleniny u fušařů a vyberte si renomované pracoviště s kvalitním laserem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články