Jak podpořit ženské libido po 40? 10 kroků k lepšímu uspokojení

Každá žena je jiná. Příčiny slabého libida a nezájmu o sex jsou si vesměs velmi podobné. Libido slábne věkem, takže pokud je vám kolem 40 let, zapojte následující rady pro podporu libida ještě dnes.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Slabé libido přiznejte partnerovi

Otevřená komunikace je pro uspokojivý sex klíčová. Mluvte o pocitech, obavách i přáních a snažte se zlepšení hledat společně.

Vnímejte své tělo

Seznamte se s vlastním tělem, objevujte citlivé erogenní zóny a experimentujte s doteky, technikami a erotickými hračkami. Posílíte sexuální sebejistotu a sex i masturbaci si užijete plnohodnotněji.

Zdravě jezte a cvičte

Zdravý životní styl posiluje erotické libido. Strava plná vitamínů a minerálů s pravidelným cvičením podpoří libido, zvýší sexuální výkonnost a zlepší náladu.

Relaxujte

Pokud na sex nemáte chuť, nenuťte se do něj. Stres, únava a psychické nepohodlí jsou často hlavními zabijáky libida. Odpočívejte, relaxujte, meditujte a cvičte jógu, abyste snížila stres a zlepšila duševní pohodu. Ta je pro sílu erotického libida nezbytná.

Najděte nové sexuální stimuly

Experimentujte se sexuálními podněty a zkuste, co jste nezkusila. Čtěte erotickou literaturu, sledujte s partnerem inspirující filmy a v posteli zkuste nové erotické stimuly. Hodně se ptejte sexuálně spokojených kamarádek. Můžete tak najít nové pocity vzrušení.

Vyhněte se rutině

Pořád ty samé polohy a praktiky po čase sníží sexuální libido. Oživte intimní chvíle novými aktivitami či vítanou změnou prostředí.

Nechte si změřit hormonální hladinu

Vyšší věk může bránit produkci ženských hormonů a vyvolat hormonální nerovnováhu. Praktického lékaře poproste, ať vás doporučí na měření hladin hormonů u endokrinologa nebo gynekologa. Hormonální nerovnováha může vyvolat nepříjemný premenstruační syndrom PMS, o kterém detailně a srozumitelně informuje stránka Proerecta.cz.

Myslete na dostatečný spánek

Kvalitní spánek je nezbytný silné libido. Dostatečně spěte, ložnici pořádně větrejte a kupte si příjemné povlečení, ve kterém budete nerušeně spát.

Více se otevřete erotice

Intenzivně erotická nálada i mimo ložnici přispěje k silnějšímu sexuálnímu vzrušení. Klasické rande, romantická večeře, společná dovolená a další drobná gesta erotického jiskření podpoří váš sexuální vztah i vzrušení.

Požádejte o odbornou pomoc

Pokud vám libido slábne pořád citelněji, konzultujte stav se sexuologem či psychologem.

Velmi užitečné články podepřené lékařskými a vědeckými studiemi najdete na stránce Erekce.cz, která nyní publikuje i obsah pro ženy s oslabeným libidem.

Pamatujte, že každá žena je jedinečná, a co funguje pro jednu, nemusí vždy fungovat pro druhou. Experimentujte a hledejte to, co vám a vašemu partnerovi přináší největší radost a sexuální uspokojení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články