Jak se zbavit zubního kamene? Jde to i doma

Zubní kámen trápí mnoho lidí. Vypadá nevzhledně, přičemž není dobrý ani pro zdraví samotných zubů. Proto je důležité se ho zbavit. O to se postará profesionál, nicméně odstranit zubní kámen lze i doma s pomocí ultrasonického čističe.

i Zdroj fotografie: Adobestock
                   

Jak vzniká zubní kámen

Na zubech se neustále usazuje zubní plak – jde o nenápadnou vrstvu bakterií, slin a zbytků jídla. Je důležité si zuby dobře čistit, abyste se ho zbavili. Nicméně někdy na zubech stejně zůstane. Poté dochází k jeho mineralizaci – postupně ztvrdne a vzniká takzvaný zubní kámen. Toho už si lze na zubech všimnout snáz. Pro zdravý a krásný chrup je třeba ho odstranit. Dentální hygienu byste neměli podceňovat.

Jednoduché domácí čištění

Pokud hledáte efektivní způsob, jak odstranit zubní kámen, používejte ultrazvuk. Nabízí se praktické zařízení, tedy ultrasonický čistič zubů, se kterým to doma hravě zvládnete. Funguje na principu ultrazvukových vibrací, které rozruší strukturu plaku.

Proč čistit zuby ultrazvukem?

  • Díky pravidelné péči o zuby předejdete také vzniku pigmentových skvrn, které způsobují různé nápoje a jídla.
  • Ošetření ultrazvukem je bezbolestné a šetrné k zubům i dásním, není tedy třeba se toho bát.
  • Pokud se zbavíte zubního kamene, zlepšíte tak celkové zdraví dásní, snížíte riziko zánětů a také budete mít svěží dech.

Pravidelné prohlídky

I když o zuby budete pečovat v pohodlí svého domova, přesto nepodceňujte pravidelné návštěvy u stomatologa. Domácí ultrasonický čistič zubů je skvělým pomocníkem, ale měl by být doplněn o odborné vyšetření zubů. Zubní lékař dokáže díky důkladnému vyšetření dutiny ústní odhalit i případné skryté problémy. Nejde pouze o odstranění zubního kamene, ale i včasné řešení možných kazů, parodontitidy a dalších komplikací.

Pokud toužíte po krásných bílých zubech, s pomocí ultrasonického čističe jich snadno dosáhnete. Použití je jednoduché, přičemž se můžete těšit na skvělé výsledky.

Zdroj foto: Pixel-Shot / Adobestock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články