Nejlepší pomocníci na cvičení doma pro spalování tuku

Není žádným tajemstvím, že pravidelné cvičení je nezbytné pro udržení zdraví a také fit postavy. Ale jak a kde cvičit, když třeba venku není hezky a nemáte čas jít do fitka nebo tam prostě chodit nechcete? Naštěstí k efektivnímu hubnutí přispěje i cvičení doma, zvlášť když k tomu budete mít ty správné pomocníky. V tomto článku si představíme tři populární stroje pro domácí cvičení, které jsou zvláště účinné pro spalování tuku – běžecký pás, eliptický trenažér a stepper.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Běžecký pás

Začneme s jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro domácí cvičení vůbec – běžeckým pásem. Běžecký pás je skvělá alternativa k běhání venku. Běh na pásu se venkovnímu běhu možná nevyrovná co do zábavy (byť každý má jiné preference), ale rozhodně se mu vyrovná, pokud jde o spalování kalorií, a tedy i tuku.

Na pásu si můžete nastavit rychlost běhu a sklon běžecké plochy, což vám dovolí přizpůsobit si intenzitu tréninku vašim aktuálním schopnostem a cílům. Nemusí se ho tedy bát ani začátečníci. Na pásu se dá běhat v klidném i velmi svižném tempu,stejně jako provádět intervalový trénink, který kombinuje rychlé a pomalé fáze běhu.

Díky možnosti nastavit sklon je běžecký pás skvělý pro simulaci různých druhů terénu. Mnoho moderních modelů nabízí programy, které napodobují různě kopcovité trasy. To nejen zvýší efektivitu tréninku, ale také přidá více zábavy do vaší běžecké rutiny.

I při běhu na běžeckém páse je důležitá správná technika. Držte se vzpřímeně, pohybujte pažemi přirozeně a nepředklánějte se ani se nezaklánějte. Dopadat se snažte na přední část chodidel nebo na celá chodidla, ne na patu. Dodržování správné techniky vám pomůže maximalizovat přínosy tréninku a minimalizovat riziko zranění.

Eliptický trenažér

Dalším efektivním strojem pro domácí cvičení na spalování tuku je eliptický trenažér. Tento stroj je ideální pro kardiovaskulární cvičení, které je šetrné ke kloubům. Eliptický trenažér simuluje pohyb při běhu nebo chůzi, aniž by byl na klouby vyvíjen takový tlak. To z něj dělá ideální volbu pro ty, kteří chtějí zvýšit svou kardiovaskulární kondici a spalovat tuk, přestože je trápí problémy s klouby.

Co dělá eliptický trenažér skutečně výjimečným, je jeho schopnost zapojit horní i dolní část těla. Posilování horní části těla zajišťují držadla, kterými je nutné pohybovat, zatímco dolní část těla je aktivní díky pedálům. To znamená, že současně pracujete na více svalových skupinách.

Stejně jako běžecké pásy i mnoho eliptických trenažérů nabízí řadu programů a úrovní obtížnosti. To vám umožní přizpůsobit si intenzitu a typ tréninku, ať už hledáte nízkointenzivní vytrvalostní trénink, nebo výzvu v podobě intervalového tréninku.

Schopnost zapojit celé tělo a variabilita programů z eliptických trenažéru činí jednoho z nejlepších pomocníků pro domácí cvičení na hubnutí i zvýšení kondice. Výběr eliptického trenažéru však nesmíte podcenit – když vám nebude vyhovovat, brzy ztratíte motivaci na něm cvičit.

Stepper: Skladný společník

Třetí pomocník pro efektivní spalování tuku v domácím prostředí, který si představíme, je stepper. Tento kompaktní stroj, který je mnohem menší než běžecký pás nebo eliptický trenažér, umožňuje náročné cvičení zaměřené na dolní část těla. Stepper simuluje pohyb chůze po schodech, což je jedna z nejintenzivnějších kardiovaskulárních aktivit pro spalování tuku. Stejně jako při chůze po schodech i při cvičení na stepperu pracují hlavně svalové skupiny dolní části těla, včetně hýždí, stehenních svalů a lýtek. To tyto svaly posiluje a rýsuje.

Stepper je díky své velikosti snadno přenosný a nezabírá moc místa, což ocení všichni, kteří nemají prostor pro větší fitness zařízení. I přes jeho jednoduchost stepper nabízí řadu možností pro změnu tréninku. Intenzitu tréninku upravíte změnou rychlosti a výšky kroků. Některé pokročilejší modely nabízí různé programy a funkce sledování, včetně počítání kroků, spálených kalorií a času cvičení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články