Se psem klidně okolo světa, ale s klidem na duši. S bezpečnostním pásem do auta pro psa je to hračka

“Bez mého Alíka ani ránu,” říkáte, zatímco zvelebujete zadní sedadlo auta, aby váš mazlíček mohl za poznáním světa s vámi. Tomu naprosto rozumíme! Cestování se psem může být pro vás i pro něj radostí. Nicméně pro vás jako pro majitele je to zároveň výzva. Musíte totiž čelit otázce bezpečnosti během jízdy. A nejen jeho, ale i vás – nechcete přece, aby vás pes svým náhlým projevem lásky vyděsil a donutil strhnout volant do příkopu.

                   

V tomto bodě vstupuje do hry bezpečnostní pás pro psa do auta. Skvělá odpověď na potřebu zajištění bezpečné a pohodlné cesty pro vaše mazlíčky, ať už máte francouzského buldočka nebo bernského salašnického psa

Výhody používání bezpečnostního pásu pro psy

Tou první, nejvíce zřejmou výhodou zejména pro vás jako majitele, je omezení pohybu psa. Bezpečnostní pás pro psa minimalizuje rušivé chování psa a zvládne udržet klidnou atmosféru během jízdy. Tím si pojistíte, že vás nebude náhle rušit, a předejdete tak možným zraněním při náhlém brzdění nebo v tom horším případě nehodě.

Druhá výhoda, kterou byste možná nečekali, je dodatečný komfort pro psa během jízdy.  A to nejen proto, že se pásy vyrábí z příjemných materiálů, ale také z důvodu snížení stresu pro psa. Prudké brzdění a ostré zatáčky mohou být pro psa stresující. Bezpečnostní pás působí jako pojistka, která ho před náhlými pohyby chrání a udržuje v klidu.

i

Vybírejte pás zejména tak, aby byl vhodný pro velikost (a váhu) vašeho plemena. Pásy jsou sice nastavitelné, ale jen do určité míry. Existují také různé typy bezpečnostních pásů pro psy, včetně pásů na připnutí ke standardnímu bezpečnostnímu pásu auta, pásů s připojením do přezky, nebo pásů, které jsou určeny pro uchycení ke speciálním autosedadlům pro psy. Proto si pečlivě čtěte specifikace, případně si nechte poradit prodejci, kteří již mají mnohé zkušenosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články