Banánový sirup proti kašli, který si zamilují i děti: Účinně posiluje imunitní systém a pomáhá léčit infekce

Abyste zbavili své dítě nepříjemného kašle, nemusíte kupovat drahé komerční léky plné chemikálií. Skvěle mu postačí tento domácí banánový sirup.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud se vaše dítě potýká s nepříjemným kašlem, nemusíte ihned spěchat do lékárny, abyste mu koupili komerční léky. Ty totiž bývají často drahé, plné chemikálií a mnohdy také není jejich účinek přesně takový, jak se píše na letáku. Abyste problém vyřešili snadno, co nejrychleji a zcela přirozeně, můžete vyzkoušet podle Atli Arnarson Ph.D. tento banánový sirup, který si snadno připravíte během několika minut. Vaše dítě si jej zamiluje nejen díky lahodné chuti, ale také skutečným léčivým účinkům, které se dostaví téměř ihned. 

Jak pro děti, tak i pro dospělé 

Namísto toho, abyste svému dítěti podávali při kašli tucty léků proti nachlazení a infekcím, můžete si vyrobit vlastní přírodní banánový sirup. Ten je tak lahodný, že si jej zamiluje naprosto každý – skvěle totiž dokáže pomoci také nemocným dospělým. Přípravy se navíc nemusíte obávat, protože k ní budete potřebovat pouze 3 obyčejné ingredience, které již se vší pravděpodobností máte u sebe doma. Konzumace sirupu vám však díky obsaženým léčivým látkám pomůže rychle ulevit od nepříjemných příznaků, a to bez nežádoucích vedlejších účinků. 

Zdravotní vlastnosti banánů

Sladké banány jsou považovány za jedny z nejzdravějších ovocných plodů na světě – obsahují totiž velké množství vitamínu B6, draslíku a vlákniny. Kromě toho jsou však také bohaté na hořčík, důležitý minerál, který pomáhá udržovat zdravé kosti a zuby. Obecně pak toto oblíbené ovoce pomáhá díky obsaženým látkám regulovat hladinu cholesterolu v krvi, podporovat trávení, a pokud jej jíte pravidelně, mohou vám banány dokonce pomoci vyléčit zánět v kloubech a zmírnit tak nepříjemnou bolest, která jej doprovází. 

Stejně tak se jedná o velmi sladké ovoce, které si můžete dopřát kdykoliv během dne a přidat jej do mnoha různých pokrmů, jako jsou například ovesné vločky, fitness dorty nebo palačinky. Je tedy velmi jednoduché zařadit je do svého jídelníčku a těžit z jejich blahodárných zdravotních přínosů na maximum (mimo jiné je také koupíte téměř v každém obchodě, a to za poměrně nízkou cenu). 

iZdroj fotografie: Pixabay

Příprava banánového sirupu

Banánový sirup je vynikající přírodní prostředek, který pomáhá odstraňovat průduškové a plicní sekrety, které vznikají během nachlazení a nepříjemného kašle. Kromě toho však také posiluje obranyschopnost  a účinně chrání tělo před nebezpečnými bakteriemi a viry. Jeho příprava je navíc velmi jednoduchá a rychlá, takže si s ní hravě poradí naprosto každý zodpovědný rodič. Budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 – 2 ks zralého banánu
  • 200 mililitrů převařené vody
  • 1 čajovou lžičku medu

Jakmile budete mít připraveny všechny ingredience, můžete se vrhnout do přípravy. Nejprve oloupejte banány, pořádně je rozmačkejte vidličkou a poté je zalijte převařenou vodou – směs důkladně promíchejte, abyste s ní mohli dále pracovat. Po 15 minutách odvar přeceďte přes hrubé síto a tekutinu následně nalijte do sklenice. Přidejte lžičku medu, vše opět dobře promíchejte a máte hotovo! Hotový nápoj pijte podle potřeby jednou nebo dvakrát denně (nejlépe však ráno a večer). Změnu pocítíte již po prvním ochutnání.

Jak se tento lahodný sirup osvědčil vašim dětem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články