Lékař už mě dlouho neviděl: Stačilo začít pít tuto směs 3x týdně

Přírodní recepty se těší mezi lidmi velké oblibě. Nejsou drahé, suroviny máte často po ruce, jen nevíte, jak je využít ve prospěch svého zdraví. Přesně to platí i v případě tohoto receptu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nejlepším lékem na všechny nemoci je prevence. Objevujte přírodní medicínu, která vám pomůže nemocem předcházet i je léčit. Na rozdíl od farmakologické léčby nemají přírodní léky, používají-li se podle správného dávkování, žádné vedlejší účinky. Vyrobte si zdravou směs k popíjení, aby si na vás žádná nemoc netroufla.

Zázrak jménem oregano

Rostlina, ze které budete připravovat zázračnou směs, je oregano. Běžně se používá jako koření, ale má spoustu léčivých vlastností. Obsahuje velké množství antioxidantů, flavonoidů, minerálů a vitamínů (hlavně vitamíny A a C), má antibakteriální a antivirotické účinky. Dostatek těchto látek snižuje riziko vzniku infekcí v těle.

Kdy se uchýlit k oreganové terapii

Oreganová směs se doporučuje hlavně v případě, trpíte-li často záněty trávicího nebo dýchacího systému. Také se používá u lidí proti mykózám, plísním a kožním infekcím. Oregano dokáže srovnat trávení, vyléčí zácpu i průjem a oběma stavům skvěle předchází. Pro ženy má navíc ještě jeden skvělý účinek, a to zmírnění negativních projevů menopauzy.

Recept na oreganovou směs

Co budete potřebovat pro přípravu?

  • 1 polévkovou lžíci oreganového prášku,
  • 3 polévkové lžíce oreganových listů
  • a 300 ml minerální vody.
Hromádka sušeného oregana iZdroj fotografie: Pixabay

Postup přípravy receptu:

  1. Dejte vařit minerální vodu.
  2. Jakmile se začne vařit, odstavte ji a přidejte oregano.
  3. Zakryjte nádobu a nechte 10 minut louhovat.
  4. Nechte mírně vychladnout a čaj je hotový.
  5. Před konzumací dochuťte medem.

Aplikace a dávkování:

Takto připravený čaj z oregana pijte preventivně jednou denně po tři dny v týdnu. V případě nemoci zvyšte dávku na dvakrát denně po tři dny v týdnu. Zvýšenou dávku užívejte do té doby, než odezní příznaky nemoci. Pak můžete přejít opět na preventivní dávkování.

Když přidáte do oreganového čaje skořici, získáte skvělý lék na respirační onemocnění. Uvolňuje hleny, podporuje vykašlávání a má ještě další cenné účinky.

Jaké léčivé přípravky vyrábíte z oregana vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články