Čaj ze šalvěje dokáže hotové zázraky, nemoci se vám vyhnou obloukem

Stačí smíchat několik účinných bylin a můžete získat jedinečný nápoj proti všem nemocem. Síla šalvěje, meduňky, máty a třezalky dokáže dělat hotové zázraky.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mnoho lidí řeší v současné době různá onemocnění užíváním chemických léků či jiných léčivých prostředků z lékáren. Ty však bohužel mnohdy stojí plno peněz a nezabírají přesně tak, jak by měly. Mnohem lépe proto uděláte, když vsadíte raději na bylinnou medicínu, která působí zcela přirozeně a navíc vás vyjde téměř zadarmo (zejména pokud si dané bylinky sami natrháte). Mezi ty nejúčinnější druhy patří především šalvěj, meduňka a třezalka, které v kombinaci tvoří silnou léčivou směs, která vyléčí téměř každý problém. 

Účinný čaj z šalvěje 

Recept na účinný čaj z šalvěje a dalších léčivých bylin je naprosto jednoduchý. Kombinace účinků každé z nich totiž vytváří synergický efekt, který pozitivně ovlivňuje všechny orgány v lidském těle. Je však důležité poznamenat, že byste měli být velmi opatrní s jeho konzumací, neboť se jedná o velmi silný nápoj – proto je také doporučeno pít maximálně 2 šálky denně, a to nejdéle po dobu 3 týdnů. Poté si dejte měsíc pauzu a v případě potřeby můžete kůru zopakovat. K přípravě tohoto účinného přírodního léčiva budete potřebovat následující: 

 • 1 polévková lžíce šalvěje
 • špetka meduňky
 • hrst třezalky tečkované
 • špetka máty
 • 500 mililitrů vody
 • smaltovaný hrnec pro přípravu čaje

Nejprve přidejte lžíci šalvěje do vroucí vody a vařte po dobu 3 minut. Poté směs odstraňte z tepla, přidejte špetku meduňky a máty, nádobu přikryjte a nechte čaj odstát po dobu 10 minut. Nakonec ještě přidejte třezalku tečkovanou a nechte tekutinu stát další 2 až 3 minuty – poté ji sceďte. Takto připravený čaj rozdělte na dvě stejné poloviny, přičemž první vypijte ráno před snídaní na lačný žaludek a druhou kdykoliv během dne nebo ještě lépe hodinu až dvě před spaním. 

Zdravotní přínosy čaje 

Hotový čaj můžete použít jako podpůrnou léčbu při srdečně-cévních a srdečních potížích, onemocněních týkajících se trávicího ústrojí a jater, onemocnění páteře, močových cest a prostaty, hormonálních poruchách, alergiích, cukrovce a mnoho dalších – je ovšem důležité, abyste se před jeho konzumací raději poradili se svým praktickým lékařem, protože se v každém případě jedná o alternativní způsob léčby, který nemusí být vhodný pro každého. Obzvláště pozorní by před ním měli být lidé užívající silné léky a těhotné či kojící ženy. 

Sklenice s čajem, listy bylinek okolo iZdroj fotografie: Depositphotos
Šalvějový čaj nabízí nespočet zdravotních přínosů

Tento účinný šalvějový čaj se často používá v případě mnoha terapií, a to zejména při léčbě maligních onemocnění. „Čaj na bázi šalvěje považuji za nejdůležitější ze všech čajů, které by se měly pít po celý život. Kdo neustále pije tento čaj, sotva někdy onemocní a nepřekvapí ho žádná nepříjemnost ani během zimy,“ sdělil jeden z odborníků. Mezi nejzajímavější zdravotní přínosy tohoto blahodárného lektvaru patří především: 

 • podpora obranyschopnosti imunitního systému
 • má protizánětlivý a antibakteriální účinek, přičemž působí jako přírodní antibiotikum
 • zvyšuje potenci a snižuje riziko nepříjemných potíží, jako je erektilní dysfunkce 
 • zmírňuje bolest během menstruace a příznaky menopauzy 
 • výrazně podporuje krevní oběh a nervovou soustavu
 • účinně pomáhá zejména při horečce, angíně či přetrvávajících bolestech žaludku 
 • léčí kožní problémy a pomáhá zmírňovat výskyt akné a stařeckých skvrn
 • pomůže vám zvládat stres a zmírní napětí způsobené přepracováním

Jak se tento účinný nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články