Na únavu, nemocná střeva i špatnou paměť: Neexistuje lepší lék než tato domácí tinktura

Pokud vás trápí chronická únava nebo špatná paměť, přidejte do svého jídelníčku tuto tinkturu. Již během několika dní pocítíte razantní změny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Žít zdravý a dlouhý život je snem většiny lidí. Bohužel však málokdo podniká správné kroky k tomu, aby to tak bylo. Zásadní je přitom podle Dr. Gustavo Gonzalez konzumace správných potravin, pohyb a dobrý spánek – existuje však ještě jeden faktor, který vám dokáže velmi dobře pomoci, a to užívání vhodných přírodních léčiv. A právě tato domácí tinktura patří mezi ty nejúčinnější z nich. Aby vám přinesla maximální účinek, je dobré konzumovat ji podle správného postupu. Již po několika dnech si všimnete pozitivních zdravotních změn. 

Domácí tinktura na bázi česneku 

Hlavní složkou této osvědčené tinktury není nic jiného než česnek. Ten patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec a jeho pravidelná konzumace je spojená s řadou skvělých zdravotních benefitů. Pomůže vám například detoxikovat tělo od nahromaděných nečistot, podpoří zdraví srdce a také zlepší funkci trávicího traktu. Obzvláště dobře pak funguje právě ve formě správného domácího léku, kdy mohou být jeho účinky ještě intenzivnější. V takovém případě si pak dokáže poradit i s mnoha nepříjemnými onemocněními. 

Pravidelná konzumace tinktury například zmírňuje příznaky aterosklerózy, senilní ztrátu sluchu chronickou únavu a špatnou funkci střev. Abyste však získali maximální účinek, je dobré absolvovat správnou kúru, která zajistí, aby na vás měl tento domácí přírodní lék co nejlepší účinek. Stačí dodržet několik zásad a již během pár dní zaznamenáte prudký nárůst energie a duševní aktivity, přičemž je možné, že začnete shazovat nahromaděná kila a jednoduše se budete prostě cítit lépe. Podle lékařky Marie Lorraine Johnson navíc česnek snižuje depresi. 

Receptura byla skrytá 2 500 let: Tibetská tinktura funguje skoro na všechno, příprava je snadná

Jak si česnekovou tinkturu připravit 

Příprava tinktury je velmi jednoduchá a nevyžaduje mnoho času. Budete potřebovat pouze 350 gramů prolisovaného česneku (případně jej můžete najemno nakrájet nožem nebo rozdrtit na dřevěné desce) a půl litrovou láhev alkoholu o síle 96 %. Obě ingredience nejprve smíchejte a poté je umístěte na tmavé místo na 10 dní, aby se mohla tinktura dobře vylouhovat. Jakmile stanovená doba uplyne, tekutinu přefiltrujte, nechte stát dalších 10 dní ve tmě a nakonec přelijte do vhodných nádob. Očistná kúra bude probíhat následovně: 

Česnek na stole iZdroj fotografie: Freepik
Česneková tinktura nabízí nespočet zdravotních přínosů pro člověka
  • První den vypijte 1 kapku ráno, 2 kapky v době oběda a 3 kapky večer.
  • Druhý den vypijte 3 kapky ráno, 4 kapky v době oběda a 5 kapek večer.
  • Třetí den vypijte 5 kapek ráno, 6 kapek v době oběda a 7 kapek večer.
  • Čtvrtý den vypijte 7 kapek ráno, 8 kapek v době oběda a 9 kapek večer. 
  • Pátý den vypijte 10 kapek ráno, 11 kapek v době oběda a 12 kapek večer. 
  • Šestý den vypijte 15 kapek ráno, 14 kapek v době oběda a 13 kapek večer. 
  • Sedmý den vypijte 12 kapek ráno, 11 kapek v době oběda a 10 kapek večer. 
  • Osmý den vypijte 9 kapek ráno, 8 kapek v době oběda a 7 kapek večer. 
  • Devátý den vypijte 6 kapek ráno, 5 kapek v době oběda a 4 kapky večer. 
  • Desátý den vypijte 3 kapky ráno, 2 kapky v době oběda a 1 kapku večer. 

Kompletní detoxikace organismu a pročištění krve přírodní cestou pomocí běžných potravin, které má každý doma

Během jedenáctého dne je zapotřebí užívat 25 kapek česnekové tinktury třikrát denně (nejlépe zředěných v 50 mililitrech mléka). Tímto způsobem pak pokračujte do doby, než ji celou vypotřebujete. Jedná se o velmi silnou detoxikační metodu, kterou lze opakovat pouze jednou za pět let. Vždy byste se před jejím započetím měli poradit se svým praktickým lékařem, a to obzvláště pokud trpíte vysokou kyselostí žaludeční šťávy, gastritidou, žaludečními vředy a nízkým tlakem. Na webu JakZdravě jsme také psali o 14 preventivních receptech s česnekem

Jak se česneková tinktura osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články