Chlorofylové kapky jsou účinným pomocníkem při hubnutí a boji proti různým chorobám

Zelené potraviny obsahují chlorofyl, který má mnoho přínosů pro vaše zdraví. Rozhodnout se můžete i pro užívání chlorofylových kapek, které mají podobné účinky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Chlorofyl je složka, která se vyskytuje v rostlinách, dodává jim zelenou barvu. Je nezbytnou součástí fotosyntézy. Přírodním zdrojem chlorofylu je všechna zelená listová zelenina, například špenát, kapusta nebo bylinky.

Chlorofylové kapky

Kapky nejsou vyrobené ze 100 % chlorofylu. Přidává se do nich chlorofylin, který se získává z moruše a vojtěšky pestré. Chlorofylin je vodou rozpustný druh chlorofylu. Žádné kapky však nenahradí, přímý přírodní zdroj jako je zelenina.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kapky a jejich vliv na zdraví

Vědecké výzkumy zatím nebyli v některých případech provedeny, tudíž není vědecky dokázáno, že mají chlorofylové kapky vliv na vaše zdraví. Dle zpráv a hodnocení lidí, kteří kapky používali je jasné, že díky obsahu vitamínů A a C pomáhají při léčbě kožních problémů, snižují zánět a pomáhají krvi okysličit pokožku.

Lidé, kteří kapky užívají tvrdí, že mohou odstranit zápach z potu i zápach z úst. Další výhodu užívání kapek uvádí, že dodává energii, jsou tedy vhodné místo kávy, doslova nabíjí energií. Pomáhá s detoxikací organismu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Některé vědecké výzkumy dokazují, že užívání chlorofylu jako doplněk stravy při hubnutí, má vliv na větší úbytek na váze. Existují také studie, které naznačují, že obsažené antioxidanty pomůžou v boji s poškozením buněk volnými radikály, zlepšení imunitního systému a prevence před onemocněním, dokonce i rakovinou.

Užívání chlorofylových kapek

Kapky nemají prokázané žádné vedlejší účinky a není známo ani jejich riziko užívání, které by mělo špatný vliv na vaše zdraví. Pokud se rozhodnete kapky vyzkoušet, nic vám v tom nebrání. Při výběru kapek se rozhodněte pro důvěryhodný zdroj například z lékárny nebo od firmy s tradicí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejlepším způsobem jak získat chlorofyl, je konzumace zelených potravin, což je pro váš organismus nejpřirozenější. Zelenina je bohatá na antioxidanty, má protizánětlivé účinky, pomůže snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění a zlepší váš imunitní systém. Nemusíte investovat horentní sumy do drahých preparátů s obsahem chlorofylu, ale postačí zvolit přirozený přírodní zdroj.

Zdroj: EveryDayHealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články