Obyčejná cibule pomůže na kašel, zabrání vypadávání vlasů a zmírní nevolnost

Cibule nabízí široké možnosti využití pro léčbu nejrůznějších neduhů. Pomůže vám při nachlazení i chřipce nebo jako léčivý kosmetický přípravek pro zlepšení kvality vlasů.

i Zdroj fotografie: sunny mama / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Cibule se dříve běžně používala k léčbě mnoha nemocí. Je bohatá na síru, která funguje jako antibakteriální a antiseptická složka. Dietetička Amy Richter vidí v cibuli skvělé homeopatikum, které máte doma nadosah. Ať už vás trápí nachlazení nebo trávicí potíže, cibule si poradí s obojím a zvládne ještě další neduhy jako bonus.

Cibule na kašel

Vykašlete se na drahé léky. Z cibule si můžete vyrobit vlastní sirup proti kašli. Budete k tomu potřebovat jednu červenou cibuli, půl paličky česneku a půl šálku bílého a půl šálku hnědého cukru. Všechno nacpěte do mixéru. Do umixované směsi přidejte šálek medu. Uzavřete sirup do skleničky, zavřete víko a nechte odležet v lednici 8-12 hodin. Užívejte 1 polévkovou lžíci proti kašli.

Cibule na nevolnost

Patříte-li k jedincům se slabým žaludkem, kterým se dělá nevolno právě z cibule, pak se budete muset poohlédnout po jiném léku na nevolnost. V opačném případě vám pomůže tato babská rada. Vezměte cibuli, rozkrojte ji na poloviny a vložte si je do podpaží. Půlku do pravého a půlku do levého. Držte je tam pár minut a nevolnost přejde. Ale pozor, může se objevit u partnera, až si k vám přičichne.

Pro kvalitu vlasů využijte cibulovou šťávu

Máte rádi pach cibule? Co takhle vyzkoušet cibulový šampón na vlasy? Síra, která je obsažená v cibulové šťávě, zabraňuje vypadávání vlasů. Jako první tedy musíte odšťavnit cibuli. Získanou šťávu naneste na umyté vlasy. Nechte působit a smyjte šampónem. Vlasové kořínky by měly zesílit a vlasy přestat vypadávat.

Červené cibule v proutěném košíku iZdroj fotografie: Freepik

S cibulí porazíte akné

Trápí vás aknózní pupínky na obličeji? Zbavte se jich přírodní cestou. Nakrájejte si jednu střední cibuli a smíchejte ji s půl hrnkem medu. Tuto směs poduste, abyste získali hustou pasu. Hotový lék nanášejte na problematická místa, kde se vám tvoří akné. Cibule má dokonce sílu odstranit pigmentové skvrny. Stačí vědět, jak na to.

Jaký cibulový recept je váš nejoblíbenější?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články