Dědečkův lék na křečové žíly: Jen jediná bylinka je zničí už během 24 hodin

Pokud vás trápí křečové žíly, nemusíte nutně spěchat k lékaři nebo užívat drahé komerční prostředky. Skvěle vám postačí síla této úžasné bylinky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Křečové žíly jsou poměrně častým problémem, se kterým se potýkají zpravidla starší dospělí a senioři. Objevit se však mohou naprosto u každého a většina lidí řeší jejich přítomnost aplikací drahých komerčních prostředků či chirurgickou operací. To je však naprosto zbytečné, neboť si můžete pomoci velmi snadno sami – a to podle lékařky Amy Richter díky síle kopřivy, ze které si můžete připravit chutný čaj, sirup nebo ji použít jako obklad. 

Kopřiva a její zdravotní přínosy 

Kopřiva se po dlouhá staletí používala k léčbě různých chorob, a to včetně kožních onemocnění a bolesti kloubů. Velmi dobře si pak toto přírodní léčivo dokáže poradit s nevzhlednými křečovými žilami, které postihují zejména starší dospělé a seniory. Metoda je přitom velmi jednoduchá a nebudete k ní potřebovat mnoho. Stačí získat zhruba 5 polévkových lžic jemně nasekaných listů kopřivy a 100 gramů nesoleného sádla.

Jakmile budete připraveni, stačí jemně nasekané listy kopřivy a sádlo vložit do kovové mísy, tu následně umístit nad hrnec s vroucí vodou a nechat zahřívat, dokud směs nezačne jemně pěnit (nesmí se vařit). Poté vše důkladně promíchejte a nechte chvíli odstát, aby ingredience mohly dostatečně vychladnout. Ještě tekutou směs byste pak měli dle serveru WebMD přecedit přes síto nebo gázu a nalít ji do uzavíratelné nádoby. Skladujte v ledničce.

kopřiva iZdroj fotografie: Pixabay
Kopřiva pomáhá léčit křečové žíly a řadu dalších zdravotních problémů

Zdravotní přínosy kopřivového sádla 

Pokud vás trápí křečové žíly, jednoduše vezměte směs a aplikujte jí každý den na postižená místa. Tímto způsobem velmi účinně zmírníte své příznaky a brzy si budete moci všimnout, že křečové žíly začínají kompletně mizet.

Babičky věděly, proč často při vaření používat sádlo. Správná konzumace přináší řadu nevšedních zdravotních benefitů

Kopřiva se sádlem totiž nabízí protizánětlivé a analgetické účinky, přičemž dokáže stimulovat průtok krve. Pro získání maximálního účinku ji aplikujte každý den. Na webu JakZdravě jsme psali o dalších zdravotních přínosech kopřivy

Jak se kopřiva osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články