Kurkuma pomůže na mozoly, křečové žily i popraskané paty

Kurkuma je jedinečný přírodní lék, který podporuje lidské tělo v mnoha směrech. Její zevní aplikace vám pomůže vyléčit velké množství kožních problémů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kurkuma je jedinečné koření, které si získalo oblibu zejména v Indi a zemích jihovýchodní Asie, a to ne pouze pro svou chuť, ale také blahodárné zdravotní přínosy. Ačkoliv se lidé zaměřují především na její konzumaci, mnoho z nich neví, že ji lze aplikovat také zevně, a to k léčbě mnoha kožních problémů, jako jsou například popraskané paty, křečové žíly nebo mozoly. Stačí si podle lékařky Debra Sullivan připravit domácí prostředek a ten pravidelně aplikovat na postižené místo. Změny pocítíte již během několika dní. 

Domácí lék proti kožním problémům

Kůže je největší orgán, který pokrývá celé tělo, tvoří ochrannou bariéru a určuje také váš vzhled – proto je důležité o ni pečovat. To si však mnozí neuvědomují, a proto se vlivem tohoto zanedbání potýkají s nepříjemnými problémy, jako jsou například popraskané paty, suchá a svědivá kůže, kuří oka, plísně a infekce. Pokud se některý z nich vyskytl i na vašem těle, můžete vyzkoušet sílu léčivého koření kurkumy, která disponuje řadou užitečných vlastností. K přípravě domácího prostředku budete potřebovat následující ingredience: 

  • 0,5 čajové lžičky kurkumy
  • 0,5 šálku citronové šťávy
  • 5 tablet aspirinu

Příprava léku je poté již velmi jednoduchá. Stačí vzít plastovou nádobu, nalít do ní citronovou šťávu, přidat půl čajové lžičky kurkumy a všechny ingredience dobře promíchat. Poté rozdrťte tablety aspirinu, přidejte je do směsi a opět dobře promíchejte. Nakonec nádobu přikryjte víkem a nechte 24 hodin odstát. Po uplynutí stanovené doby si namočte nohy do teplé vody, následně připravenou směsí potřete nohy, zabalte je do fólie a nasaďte si ponožky. Zábal nechte působit přes noc.

Jakmile ráno vstanete, vše odstraňte a nohy si co nejrychleji opláchněte teplou vodou. Poté je navlhčete krémem nebo jemným olejem, aby nedošlo k jejich vysušování – dejte si však pozor, pokud máte na pokožce otevřené rány nebo oděrky. V takovém případě by vás směs mohla nepříjemně popálit nebo problém ještě zhoršit. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte tuto kůru po dobu 10 dnů. Jakmile budete hotovi, problém bude pro vás minulostí a stejně tak zlepšíte svůj krevní oběh, což vám pomůže zmenšit křečové žíly.

iZdroj fotografie: Freepik

Pozitivní přínosy kurkumy 

Kurkuma obsahuje silné antioxidanty a protizánětlivé složky, díky kterým pomáhá léčit a vyživovat pokožku – zejména kurkumin pomáhá hojit rány, snižovat zánět a chránit kůži před oxidací. Jakmile začnete s aplikací kůry, tato účinná složka bude každý den regenerovat tkáň a pozitivně ovlivňovat tvorbu kolagenu. Za zmínku také stojí skutečnost, že jak konzumace, tak vnější aplikace tohoto oblíbené koření pomáhá zmírňovat příznaky akné či lupénky. Pokud ji chcete vyzkoušet pro tyto účely, je lepší se poradit s praktickým lékařem.

Kurkuma versus jizvy po akné 

Pokud chcete, můžete také vyzkoušet léčivé účinky kurkumy na pleť. Stačí si připravit vhodnou směs, například jejím smícháním s olivovým olejem, a tu poté pravidelně nanášet na svůj obličej. Po nějaké době vám tato kůra pomůže zmírnit akné a případné jizvy, které za sebou v minulosti zanechalo. Stejně tak vám tato směs pomůže vyčistit póry a přirozeně dodat lesk. 

K jakým zdravotním účelům jste již kurkumu vyzkoušeli?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články