Domácí lék za pár korun: Reguluje cukr v krvi a pomáhá na cukrovku

Tento účinný domácí lék předčí vaše očekávání a poskytne vám maximální účinek již během týdne. Stačí rozdrtit jedinou ingredienci.

Miska olivového oleje s olivami okolo i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V současné době je na trhu mnoho přírodních léčiv, které působí na lidské zdraví mnohem lépe než komerční výrobky plné chemie a dráždivých toxinů. Skvělým příkladem jsou olivy, které podle lékaře Joe Leech nabízejí nespočet benefitů pro organismus a pomáhají léčit řadu nepříjemných problémů, jako je kašel a plynatost. Ještě než je však začnete jíst, usušte je a poté pomocí mixéru nebo jiného zařízení rozdrťte na prášek. 

Olivová zrna a jak je využít pro své zdraví 

Olivy jsou velmi zdravé a jejich pravidelná konzumace je spojována s řadou benefitů. Pokud je přidáte do svého každodenního jídelníčku, podpoří vaše srdce, trávicí systém a také vám pomohou zhubnout přebytečná kila. Mnoho lidí si však neuvědomuje, že využít lze i jejich zrna, a to naprosto celá. Jednoduše je nechte dostatečně uschnout (například na radiátoru nebo na slunci), poté rozmixujte na prášek a užívejte jednu čajovou lžičku denně.

Tímto způsobem velmi dobře odstraníte veškeré toxiny ze svého těla, podpoříte činnost celého organismu a udržíte pod kontrolou jak krevní cukr, tak i cholesterol. Olivy můžete dle serveru WebMD použít i na pokožku, neboť ji pomáhají učinit živější a pružnější. Jednoduše stačí smíchat prášek s trochou vody, abyste vytvořili pastu, a poté nanést na 15 minut na obličej. Již po prvním použití si budete moci všimnout, že pleť je hladší a lesklejší. 

Olivy na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Olivy nabízejí mnoho zdravotních přínosů, a to včetně pecek uvnitř.

Pomohou i na trávicí potíže

Prášek z olivových pecek vám dokáže pomoci také při trávicích problémech. Stačí dát každé ráno vařit šálek vody, po 10 minutách ho odstavit z ohně, přidat polévkovou lžíci olivové drtě, důkladně promíchat a nakonec pít po malých doušcích až do poledne.

Olivový olej má na tělo blahodárné účinky. Sedm důvodů, proč si dát každé ráno jednu lžíci

Pro posílení účinku můžete ještě přidat čajovou lžičku olivového oleje lisovaného za studena. Tento výrobek poskytuje také řadu zdravotních přínosů, jak jsme na webu Jak Zdravě již dříve uváděli. 

Jak se prášek z olivových zrn osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články