I olivový olej může zachránit život: Jedna lžíce na lačný žaludek a je vyhráno

Olivový olej je známý po tisíciletí. Dodnes se považuje za nejzdravější olej, který si můžete dopřát. Není nejlevnější, ale investovat do svého zdraví se vám v tomto případě vyplatí.

Miska olivového oleje s olivami okolo i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pozitivní účinky olivového oleje na zdraví znal už Hippokrates. Dodnes je v Řecku olivový olej mezi lidmi hojně používaný nejen jako běžná potravina, ale také se používá v lidovém léčitelství jako lék. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro zdraví velmi prospěšné. Aby měl olivový olej největší možný účinek, užívejte ho ráno na lačný žaludek.

Olivový olej podporuje imunitu a ničí rakovinu

Olivový olej obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají budovat silný imunitní systém. Zároveň pomáhají tělu v boji proti infekcím a dokonce pomáhají proti rakovině. Olivový olej dokáže usmrcovat rakovinné buňky a zpomalovat růst nádorů.

Olivový olej se stane vaší srdcovkou

Doporučuje se konzumovat pravidelně olivový olej v rámci prevence kardiovaskulárních onemocnění. Olivový olej chrání srdce a snižuje riziko srdečních chorob. Některé zdroje uvádí až o 41 % nižší riziko vzniku srdečních chorob pro ty, kteří olivový olej pravidelně konzumují nebo na něm vaří.

Snadno se po něm hubne

Pokud se pustíte do kúry s olivovým olejem konzumovaným nalačno, pak se vám bude snadněji hubnout. Olivový olej urychluje oxidaci tuků, takže dochází k jejich rychlejšímu spalování. Musí být ale konzumován na lačný žaludek.

Olivový olej v lahvi obložený nakrájenou zeleninou iZdroj fotografie: Pixabay
Nebojte se nahradit kuchyňský olej olivovým olejem

Alzheimer si na vás netroufne

Zahrnete-li do svého jídelníčku pravidelnou dávku olivového oleje, pak by se u vás mělo snížit riziko rozvoje Alzheimerovy choroby.

Máte na to žaludek?

Někomu může dělat problém spolknout celou lžíci oleje. Pokud patříte do této skupiny, nemusíte se ještě vzdávat, jde to vyřešit. Prostě vyměňte kuchyňský olej za olivový a všechno připravujte na něm. S olivovým olejem připravíte mnohem chutnější jídla, která navíc nebudou tak tučná. Z dlouhodobého hlediska uděláte ohromný krok vstříc vašemu zdraví.

Olivový olej se dá používat také zevně při bolestech kloubů nebo pro posílení nehtů.

Jak často si dopřáváte olivový olej vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články