Dvě polévkové lžíce uzdraví celou rodinu: Málokdo ví, jak užitečná tato surovina vlastně je

Pokud chcete držet celou svou rodinu co nejdále od virů, nemusíte se jim vyhýbat. Stačí si jen uvařit domácí recept proti nachlazení a chřipce a celou zimu budete zdraví jako rybičky.

chřipka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Léto už je téměř u konce a za chvíli nastane chladné počasí a období nachlazení a chřipek. Chcete-li celou svou rodinu udržet zdravou a zároveň jste milovníky přírodních léčiv, recept na domácí sirup, kterým dříve léčily různé neduhy vaše babičky, je přesně pro vás. Je jednoduchý na přípravu, přitom tolik účinný.

Zdravotní výhody domácího sirupu

Jakmile jej vyzkoušíte, nebudete užívat jiný. Je vhodný pro všechny členy rodiny, i ty nejmenší. Nemusíte se bát, že by vám ho děti odmítaly stejně jako ty z lékáren, tento totiž na rozdíl od ostatních chutná dobře. Výhodou užívání je podpora imunity, antivirové, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a schopnost čistit krev.

Pokud patříte mezi jedince, kteří pravidelně mívají problémy s rýmou a virózami, nyní se nemusíte bát. Můžete si chodit v dešti dlouhé hodiny a jezdit přeplněnou MHD a viry se vám přesto budou vyhýbat obloukem. Sirup je výborný při kašli, průduškových hlenech, zánětech a jako podpůrná léčba při virových onemocněních.

nachlazení iZdroj fotografie: Freepik

Recept na domácí sirup

Co budete potřebovat:

  • asi 2,5 cm zázvoru
  • 2 čajové lžičky kurkumy
  • 400 g cibule
  • 400 g cukru nebo medu
  • 1 litr vody

Postup:

Zázvor a cibuli nakrájejte. Do hrnce nalijte vodu a přidejte ostatní suroviny. Vložte na oheň a přiveďte k varu. Vše je připraveno. Nechte vychladnout, přeceďte a nalijte do láhve. Sirup vhodný pro dýchací cesty s antivirovými, baktericidními, protizánětlivými a krev čistícími vlastnostmi je hotov. Užívejte 1 polévkovou lžíci ráno na prázdný žaludek a večer před večeří. Uchovávejte v chladničce.

Čím léčíte nachlazení a chřipku vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články