Domácí sirup za hubičku: Jen 2 ingredience a nachlazení mizí rychlostí světla

Takto připravený domácí sirup vám pomůže zbavit se nepříjemného nachlazení a otravného kašle. Stačí přitom smíchat dvě levné ingredience.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Pokud máte pocit, že na vás leze nachlazení nebo jiné onemocnění, pak je na čase sáhnout po tomto účinném sirupu. Jeho účinky podpoří vaše zdraví mnohem lépe než jakékoli komerční výrobky z lékáren, a navíc vás vyjde mnohem levněji – k jeho přípravě jsou totiž zapotřebí pouze 2 základní ingredience, a to bobkový list a med, který dle odbornice Marie Lorraine Johnson velmi dobře regeneruje tělo. Přínosů však směs nabízí mnohem více. 

Domácí směs proti nachlazení a kašli 

Některá přírodní léčiva působí často lépe než komerční výrobky. To navíc s rozdílem, že vás vyjdou na mnohem méně peněz a nemají žádné vedlejší účinky. Skvělým příkladem je toho tato léčivá směs, která velmi dobře posiluje imunitní systém, čistí plíce od nahromaděného hlenu a zmírňuje příznaky otravné rýmy. K přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 2,5 decilitrů vody
  • 8 bobkových listů
  • 6 polévkových lžic medu 
  • šťávu z jednoho citronu (pro zesílení účinku směsi)
Bobkový list na stole iZdroj: Pixabay
Bobkové listy v kombinaci s medem a citronem zmírní příznaky nachlazení a kašle

Příprava je velmi jednoduchá. Bobkový list nejprve natrhejte a vložte ho do vroucí vody louhovat zhruba 5 minut (plamen stáhněte po jeho vložení na minimum). Potom tekutinu sceďte, přidejte k ní med a citronovou šťávu a vše důkladně smíchejte. Takto připravenou směs skladujte v uzavíratelné nádobě v chladničce a spotřebujte ji nejlépe do 2 týdnů. Dospělí mohou konzumovat 3 až 4 polévkové lžíce během dne a dětem stačí 3 lžičky. 

nosní polypy

Dlouhotrvající rýma může být způsobena cystou v nosní dutině. V takovém případě musí zasáhnout lékař

Zdravotní přínosy směsi 

Kromě toho, že vám tento účinný sirup pomůže vyléčit nachlazení a kašel, posílí dle serveru HealthShots také váš imunitní systém a má velmi účinné antibakteriální vlastnosti. Díky obsahu citronové šťávy vám poté dodá velké množství vitamínu C, který jeho účinky ještě posiluje a podporuje obranyschopnost organismu. Rovněž přispěje k jeho chuti, takže vám nebude dělat žádný problém ho vypít. 

Jak se tento účinný sirup osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články